Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 październik 2021 Godzina:
imieniny: Juda (Judasz), Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Fotopułapka. Gdzie może się przydać?

Fotopułapki to urządzenia zaprojektowane z myślą o ułatwieniu pracy leśniczych, myśliwych i wszystkich tych osób, których obowiązki związane są z terenami leśnymi. Specyfika działania tych sprytnych urządzeń jest jednak na tyle interesująca, że z powodzeniem możemy się pokusić o znalezienie dla nich dodatkowych zastosowań. Jakich? Zapraszamy do lektury.

Jak działa fotopułapka?

Fotopułapka jest specyficznym rodzajem kamery monitoringu. Podobnie jak urządzenia dedykowane do kontroli prywatnych posesji, czy też terenów firm i przedsiębiorstw, jest ona wyposażona w wysokiej jakości kamerę, jasny obiektyw i czujnik ruchu. Do osiągnięcia pełnej funkcjonalności niezbędne jest wyposażenie urządzenia w obudowę, która zniesie trudne warunki terenowe, będzie więc odporna na działanie niskich temperatur, dużą wilgotność, a także bezpośrednie narażenie na opady deszczu lub śniegu. Przydatne jest także doświetlenie diodami IR, które pozwoli kamerom na pracę po zmroku. Fotopułapka nagrywa obraz wideo oraz dźwięk, a zapisany materiał może zostać utrwalony na wewnętrznej karcie pamięci lub też zostać przesłany do zdalnie obsługiwanego serwera. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna, pozwala bowiem na podgląd monitorowanego terenu, nawet jeśli znajduje się on w znacznej odległości od obserwatora.

Podstawowym zadaniem stawianym przed fotopułapkami jest monitorowanie terenów leśnych i trudno dostępnych. Pozwalają one na przykład na zaobserwowanie zachowania zwierząt na łowiskach, czy też śledzenie tras wędrówek. Dzięki swojej niezawodności zyskały duże uznanie wśród leśników, myśliwych i wielbicieli przyrody — podglądanie natury w stanie dzikim stało się możliwe bez wychodzenia z domu.

Przedstawione wcześniej cechy sprawiły, że fotopułapkom z dużym zainteresowaniem zaczęły przyglądać się osoby, które nie są związane bezpośrednio z życiem lasu. Trwałość, niewielkie wymiary i maskujące wzornictwo sprawiły, że fotopułapki szybko zaczęły być stosowane na terenie ogródków działkowych, na cmentarzach i miejskich terenach zielonych, słowem wszędzie tam, gdzie niezbędna staje się kontrola zachowania nie tylko zwierząt, ale także ludzi.

Fotopułapka do użytku prywatnego

Możliwość uzyskania nagrań o wysokiej jakości, zdalny dostęp do zapisu, umiejętność pracy w warunkach nocnych oraz długa żywotność baterii zwróciła na fotopułapki uwagę służb ochrony. Nadają się one doskonale do monitorowania odległych, czy też trudno dostępnych zakątków przedsiębiorstw i obiektów użyteczności publicznej, świetnie wywiązują się ze swego zadania na parkingach i wjazdach do obiektów. Osoby prywatne z dużym powodzeniem stosują te użyteczne urządzenia do monitorowania posesji, garaży i miejsc postoju samochodów. 

Na rynku znajdziemy duży wybór urządzeń różniących się ilością dostępnych funkcji i ceną. Doskonałym miejscem zakupu jest strona internetowa http://kolba.pl/myslistwo-i-bron/akcesoria-mysliwskie/fotopulapki/. Proponowany tu asortyment pozwoli na dobór rozwiązania, które w pełni spełni indywidualne oczekiwania przyszłego użytkownika. Obsługa fotopułapek jest prosta, koszt inwestycji nie jest wysoki, za to poczucie bezpieczeństwa stanowi wartość bezcenną.

Fot. materiały prasowe

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/