Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Fakturowanie online – nowość, która zmienia rynek

Faktura to podstawowy dokument dla każdego przedsiębiorcy. Jego wystawienie wydaje się banalne – niektóre firmy generują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset faktur dziennie. Należy jednak pamiętać, że jest to dokument dokładnie opisany przez prawo. Aby był ważny musi zawierać odpowiednie pola. Dlatego tak dobrym rozwiązaniem jest program do faktur. Na rynku pojawiło się ostatnio nowe rozwiązanie – fakturowanie online.

Program do faktur w chmurze

Tradycyjne programy do faktur zapisywane są najczęściej na komputerze, z którego korzysta osoba wystawiająca te dokumenty. Jest to rozwiązanie, które ma jedną podstawową wadę – program taki musi być regularnie aktualizowany do zmian w prawie. W przypadku faktur nowelizacji takich nie ma zbyt wiele, jednak mimo wszystko pojawiają się od czasu do czasu. Poza tym na kształt faktury mają wpływ także zmiany w innych przepisach. Wszystkie one muszą być uwzględnione, aby dokument był ważny, a co za tym idzie stanowił np. podstawę do odliczenia VAT.

Dlatego tak idealnym rozwiązaniem jest program do faktur online. Mówiąc najprościej, wykorzystuje on tę samą technologię co bankowość elektroniczna. Dzięki temu, niezależnie od tego w którym miejscu świata, ani na jakim urządzeniu zalogujemy się, zawsze otrzymamy dostęp do wszystkich funkcjonalności, które są na bieżąco aktualizowane.

 

Fakturowanie online to przyszłość

Dodatkowo wybierając program do faktur online mamy możliwość natychmiastowego przesyłania faktur do naszego kontrahenta. Oczywiście niektóre tradycyjne programy też to umożliwiają, jednak fakturowanie online jest właściwie dedykowane do takiego rozwiązania. Dzięki temu skracamy czas i upraszczamy obsługę naszego kontrahenta. Zamiast wypełniać fakturę w tradycyjnym programie, następnie ją drukować i wręczać kontrahentowi, ewentualnie wysyłać pocztą albo zamieniać plik na PDF i wysyłać e-mailem, wszystko załatwiamy z jednego loginu. Wybieramy program do faktur online, logujemy się, wystawiamy fakturę i w zależności od zapotrzebowania albo drukujemy albo bezpośrednio z programu wysyłamy mailem do kontrahenta.

Skazani na fakturowanie online

Fakturowanie online to przyszłość, także ze względu na zmiany jakie zachodzą w księgowości, a które inspirowane są przez Ministerstwo Finansów. Chodzi o cyfryzację tej dziedziny naszej codzienności. Od kilku lat MF konsekwentnie wprowadza kolejne rozwiązania i przenosi kolejne obszary księgowości do Internetu. Wystarczy wspomnieć na pliki JPK, kasy fiskalne online, czy zapowiadane od dawna centralny rejestr faktur i program e-Urząd Skarbowy. Biorąc pod uwagę wszystkie zapowiedzi urzędników Ministerstwa Finansów, prędzej czy później wszyscy przedsiębiorcy będą musieli wystawiać faktury on-line. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej wybrać najlepszy program do faktur online dla swojej firmy.

Który program do faktur jest najlepszy

Wybierając program do faktur online warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Oczywiście podstawowy to cena. Należy jednak pamiętać, aby zawierała ona pełną obsługę – czyli także aktualizacje do zmian w prawie. Może się bowiem okazać, że wybierając tańsze narzędzie, potem zapłacimy więcej za wprowadzanie poprawek do zmieniającego się prawa. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z programu, który będzie połączony z programem księgowym. Ułatwi to naszą współpracę z biurem rachunkowym - umożliwi np. wprowadzanie faktur za pośrednictwem OCR online. Chodzi o usługę, dzięki której księgowa nie będzie musiała wpisywać faktur do systemu, bo będą się one automatycznie odczytywać. OCR online to bardzo wygodne narzędzie także dla samego przedsiębiorcy. Dzięki niemu będzie on bardzo szybko otrzymywał informacje o fakturach, które pozostały do zapłaty, ewentualnie tych, których nie uregulowali nasi kontrahenci.

Kompleksowy program do faktur i księgowości

Przykładem takiego programu jest Taxomatic. To program do faktur online, który jednocześnie jest profesjonalnym narzędziem dla księgowego. Umożliwia on także OCR online. Dzięki temu cała księgowość przedsiębiorcy odbywa się w jednym programie. W Taxomatic wystawie on faktury, do których od razu dostęp ma księgowa, a dzięki usłudze OCR online wszystkie dane automatycznie wprowadzane są do systemu księgowego. Taxomatic to lider wśród programów księgowych online, a także intuicyjny program do faktur online.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/