Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Employer Branding w przestrzeni, w której liczy się talent

Skuteczne działania, których celem jest budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy, mają coraz większy wpływ na pozyskiwanie talentów. Coraz częściej organizacje korzystają z crowdsourcingu, w którym liczy się sprawny system poleceń pracowników. Od 4 lat pozycję na rynku usług dla rekrutacji buduje Talentuno.

Dobra oferta jest jak magnes, ale…

Dobra oferta przyciąga potencjalnych pracowników, ale pod warunkiem, że poszukują pracy i ją znajdą. O sile Talentuno świadczy stale rozwijająca się społeczność MatchMakerów, którzy aktywnie polecają swojej sieci zawodowej otwarte oferty pracy, opublikowane w portalu. Takie polecenia mają zazwyczaj charakter nieformalny, chociaż coraz częściej przypominają działanie aktywnego HR bussines partnera. Po 4 latach od rozpoczęcia działalności na polskim rynku w Talentuno działa ponad 12500 MatchMakerów. To aktywna sieć talentów, które w ten sposób znalazły pracę, a teraz pomagają w tym innym. Atrakcyjne wynagrodzenie motywuje do działania i zachowania standardów jakościowych. Można powiedzieć, że publikacja ogłoszenia w portalu to jak crowdsourcing wśród społeczności rekruterów.

Pracodawcy w przestrzeni, w której talent poleca talent

W takich okolicznościach warto zainwestować w budowanie pozytywnego wizerunku na portalu. Co ważne, Talentuno oferuje szereg możliwości kreowania wizerunku dobrego pracodawcy. Employer Branding na portalu to m.in.: treści wideo, application brand boxes oraz działania PR umożliwiające wyróżnienie oferty i firmy spośród innych. W ten sposób zachęca się kandydatów do bezpośredniego aplikowania i mobilizuje MatchMakerów do prezentowania naszej oferty pracy szerszemu gronu potencjalnych pracowników. Warto dodać, że w Talentuno to często pracownicy polecają oferty innym. Ta stale rozwijająca się społeczność to także pracownicy firm, które ogłaszają oferty. Mając to na uwadze, pracodawcy coraz częściej korzystają ze zintegrowanego programu poleceń pracowniczych w ramach portalu. To rozwiązanie, które nie tylko umożliwia budowę pozytywnego wizerunku, ale generuje też większe zaangażowanie członków zespołów w poszukiwania współpracowników.

Talentuno to narzędzie, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów w procesie rekrutacji. Warto wiedzieć, że platforma umożliwia wstępną preselekcję kandydatów tak, aby pracodawca kontaktował się tylko z najlepszymi, którzy trafią na shortlistę. W ten sposób wewnętrzny dział HR lub szefowie działów mogą znacznie zredukować czas, jaki w innej sytuacji poświęciliby rekrutacji i skoncentrować się na wdrożeniu pozyskanego specjalisty.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/