Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

e-PIT coraz popularniejszy. Już nawet 90-latkowie rozliczają się przez sieć

Kalisz znalazł się na 29. miejscu w kraju pod względem liczby podatników korzystających z internetowych rozliczeń PIT. W e-deklaracjach przodują młodzi dorośli przed 40-stką, ale technologia nie omija również seniorów. W całej Polsce elektronicznie rozliczyło się w tym roku ponad 15 tysięcy 90-latków.

Liczba rocznych deklaracji podatkowych składanych przez internet systematycznie rośnie. W tym roku do 2 maja złożonych zostało łącznie ponad 8,4 mln takich zeznań. To o milion więcej niż rok temu. Internetowych podatników jest w tym roku 1,05 mln.

Nie tylko młodzi korzystają z internetu

Jak wynika ze statystyk, elektronicznie rozliczają się najczęściej osoby w wieku 21-40 lat. Stanowią oni niemal 47% wszystkich korzystających z e-deklaracji. Częściej też są to kobiety (53% wszystkich e-podatników). Co ciekawe, elektronicznie rozliczają się nie tylko młodzi – w tym roku tę formę rozliczenia wybrało 125,5 tys. osób w wieku 81-90 lat i 15 tys. w wieku ponad 91 lat.

Wielkopolska w czołówce

Jak pod względem e-PIT-ów wypada w tym roku na tle kraju Wielkopolska? Nasz region to niemal 759 tys. wysłanych e-deklaracji (czyli prawie 10% wszystkich elektronicznie złożonych zeznań rocznych). To ponad 136 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Taki wynik plasuje nas na 3. miejscu wśród wszystkich województw. Więcej e-PIT-ów mają jedynie województwa: mazowieckie (14,68% wszystkich e-deklaracji) oraz śląskie (12,28%).

Kalisz tuż za Poznaniem

W skali województwa najwięcej podatników rozliczało się internetowo w Poznaniu (ponad 120 tys.). Stolica Wielkopolski jest jednocześnie na 5. miejscu w skali całego kraju. Tuż za nią znalazł się Kalisz; e-deklarację wysłało 34,5 tysiąca podatników, co daje nam pod tym względem 29. miejsce w kraju. W pierwszej setce miast z największą ilością podatników rozliczających się przez sieć znalazły się także: Konin, Gniezno, Ostrów Wielkopolski, Piła i Leszno.

MIK, fot. arch. US Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/