Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Dzieła sztuki z metalu ZDJĘCIA

Z metalu potrafią zrobić wszystko, od zwykłych ogrodzeń, poprzez rzeźby ogrodowe, a na...tajnych broniach Hitlera kończąc. Mowa o firmie Aura-Metaloplastyka z Kalisza, która w tym roku wykonała atrapę niemieckiej rakiety z czasów II wojny światowej V1.

Na co dzień firma wykonuje przeróżne rzeczy z metalu, od zwykłych ogrodzeń poczynając, a na obrazach kończąc. Jak sami przyznają, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i są w stanie zrealizować każde zamówienie.

Trzon firmy stanowią Bogdan i Przemysław Kaczmarczykowie, ojciec i syn. Główne projekty wykonujemy sami, nie wspierając się plastykami czy projektantami - mówią. Próbkę ich dzieł będzie można podziwiać na wystawie ptaków, która odbędzie się w najbliższy weekend, 19-20 listopada br. w Kaliszu w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Częstochowskiej 25, w godzinach 9.00-18.00. - Na potrzeby wystawy wykonaliśmy z metalu takie ptaki jak: papuga Ara, orzeł i kruk. Wszystko w skali 1:1 – mówi Bogdan Kaczmarczyk.

Rzeźba będzie ozdobą wystawy ptaków

Większość przedmiotów, które wykonują, to małe dzieła sztuki. Meble, lustra, ptaki ogrodowe, czy nawet skrzynki na listy cieszą oko i zachwycają detalami wykonania. Nic więc dziwnego, że firma zyskuje coraz większy rozgłos i nie narzekaja na brak klientów.

Panowie Bogdan i Przemysław Kaczmarczykowie podchodzą do swojej pracy z nieukrywaną pasją. Każde oryginalne w swej postaci zamówienie, jest dla nich wielkim wyzwaniem. - Prywatnie interesujemy się historią II wojny światowej, stąd też wykonywane przez nas repliki "cudownych broni" III Rzeszy nie są dziełem przypadku – mówi Przemysław Kaczmarczyk. - Prywatnie też zakupiliśmy stary terenowy samochód suzuki Vitara, który wyremontowaliśmy własnymi siłami, dodając parę gadżetów. Planujemy dzięki niemu aktywnie poznawać historię Dolnego Śląska i Gór Sowich.

Ten samochód właściciele firmy także przygotowali sami. Chcą nim wyruszyć w podróż po Polsce

Firma Aura-Metaloplastyka zasłynęła w tym roku wykonaniem, w skali 1:1, atrapy niemieckiej rakiety z okresu II wojny światowej V1. Zamówienie złożyło muzeum Molke w Górach Sowich. Dla tejże samej instytucji, kaliskie przedsiębiorstwo ma w najbliższym czasie wykonać inną tajemniczą broń Hitlera - V7, znaną bardziej jako "latający spodek".

Ten "latający spodek" także powstał w Kaliszu

Bogaty asortyment produkowanych rzeczy przez firmę Aura-Metaloplastyka, można podziwiać na ich stronie internetowej.

TD, fot. Aura-Metaloplastyka

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/