Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Czym wyróżniają się pieluszki muślinowe?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów pieluszek, wykonanych z materiałów naturalnego pochodzenia, m.in. tetrowe, bambusowe, flanelowe czy muślinowe. Każda opcja ma swoje wady oraz zalety, dlatego rodzice często mają dylemat, na co się zdecydować. W tym tekście wyjaśniamy, czym wyróżniają się pieluszki muślinowe i dlaczego na pewno dobrze się sprawdzą!

Czym wyróżniają się pieluszki muślinowe?

Muślin jest jedną z najcieńszych tkanin wykonywanych z włókien pochodzenia naturalnego. Tka się go z bawełny, jedwabiu, wełny lub bambusa. Właśnie ten ostatni typ jest w ostatnich latach najpopularniejszy, ze względu na swoje niezwykłe właściwości oraz unikalne cechy.

Czym wyróżniają się pieluszki muślinowe? Są zdecydowanie najdelikatniejszym wariantem, który w żaden sposób nie podrażnia delikatnej dziecięcej skóry i sprawdzi się nawet podczas upału. Mięciutka, leciutka chusteczka może być wykorzystywana jako m.in. ręczniczek do wytarcia buzi czy rączek, śliniaczek, myjka lub dodatkowe okrycie.

Jakie są zalety pieluszek muślinowych?

Liczne zalety pieluszek muślinowych sprawiają, że są one niezwykle przydatnym akcesorium. W szczególności popularne są tkaniny bambusowe, które mają lepsze właściwości nawet od bawełny. Są pod wieloma względami najbezpieczniejsze dla dziecka. Przede wszystkim, są miękkie, delikatne i hipoalergiczne, dlatego nie podrażniają skóry, nawet w przypadku atopowego zapalenia. Do tego naturalne włókna są bardziej sterylne, ponieważ nie sprzyjają rozwojowi grzybów czy bakterii.

Do zalet pieluszek muślinowych z bambusa można także zaliczyć ich niezwykłą funkcjonalność. Tkanina skutecznie zatrzymuje promieniowanie UV, a zarazem gwarantuje optymalną wentylację oraz pomaga utrzymać idealną temperaturę – zarówno w chłodzie, jak i upale. Przy tym bambusowy muślin świetne absorbuje wodę oraz inne płyny, po czym błyskawicznie schnie.

Gdzie kupić pieluszki muślinowe dobrej jakości?

Właśnie zastanawiałaś się, gdzie kupić pieluszki muślinowe dobrej jakości? Najrozsądniej wybrać produkty od marki, która wykorzystuje wyłącznie certyfikowane tkaniny. Bardzo dobre gatunkowo artykuły można znaleźć np. w ofercie polskiej firmy Qbanamama.pl. Wszystkie pieluszki są wykonane z muślinu ze 100% bambusa. Ich jakość jest poświadczona certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 pierwszej klasy, który dopuszcza używanie materiału nawet w przypadku noworodków.

Produkty tej marki nie tylko są funkcjonalne i bezpieczne, ale też wyróżniają się pięknym designem. Modne, subtelne nadruki z motywami roślinnymi oraz zwierzęcymi są wyjątkowo estetyczne, trwałe, a do tego bezpieczne dla maluchów. Producent ten specjalizuje się w artykułach z bambusa, dlatego warto sprawdzić jego ofertę, jeśli szuka się naprawdę najlepszych pieluszek muślinowych.

Skoro wiesz już, czym wyróżniają się pieluszki muślinowe, wybierz dla swojego dziecka najlepsze produkty. Zadbaj o to, by Twoja pociecha miała kontakt jedynie z naturalnymi, bezpiecznymi materiałami. Postaw na funkcjonalne, praktyczne, a zarazem pięknie zaprojektowane akcesoria!

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/