Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Artur Barciś napisał wiersz dla dzieci ze Szkoły Specjalnej w Kaliszu WIDEO

Podstawą do radzenia sobie z pandemią koronawirusa jest zrozumienie tej sytuacji. Ale nie każdy jest w stanie pojąć, co teraz dzieje się w naszym kraju i na całym świecie. Trudno to przyjąć m.in. dzieciom z niepełnosprawnościami. I tu wydarza się rzecz wyjątkowa… Z pomocą kaliskim uczniom Szkoły Specjalnej przychodzi… Artur Barciś, znakomity aktor i człowiek o wielkim sercu.

Wszystko oczywiście za sprawą Sylwii Baranowskiej, dyrektor Szkoły Specjalnej nr 19 w Kaliszu, która jest w naszym lokalnym środowisku kreatorką działań na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich. Szkoła nie działa, dzieci i młodzież zostają w domach, a wymagają oni specjalistycznego podejścia, działań terapeutycznych, wspomagania rozwoju, które trudno przeprowadzać online. I choć placówka robi, co może, by kontynuować swoje zadania, to pojawia się inny, fundamentalny problem. Dzieciom z niepełnosprawnościami intelektualnymi niełatwo wytłumaczyć, dlaczego nie mogą pójść teraz do szkoły, spotkać się ze znajomymi, wyjść na plac zabaw… Z pomocą przyszedł wspaniały aktor, Artur Barciś. Zobaczcie i posłuchajcie!

 

- W obliczu sytuacji, w jakiej jesteśmy wszyscy, cały czas myślę o dzieciach z niepełnosprawnością, dla których ten czas jest bardzo trudny. Epidemia spowodowała, że są odcięte od wszelkich form terapii, od rytmicznej dotychczas codzienności: wyjścia do szkoły, spotkania z rówieśnikami… Dziecko z niepełnosprawnością intelektualną może nie zrozumieć kontekstu sytuacji, w jakiej się znalazło. Jako  Szkoła, mimo zaistniałych warunków, otaczamy zarówno uczniów jak i ich rodziców pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Mam świadomość, że dla naszych dzieci i Rodziców  to szczególnie trudny czas, dlatego pomyślałam, że taka forma wsparcia będzie miłym, pokrzepiającym serce gestem. Pan Artur Barciś to bardzo ciepły, serdeczny człowiek z dużą dawką empatii. Prywatnym kanałem kontaktu udało się przekazać te ciepłe pozdrowienia. Tym bardziej miło, że pokwapił się o napisanie wiersza, uwzględniającego naszą szkolną społeczność – mówi nam Sylwia Baranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

AG, fot. i wideo: Artur Barciś dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads