Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

Były ksiądz i jego żona na ławie oskarżonych

Przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim ruszył proces przeciwko rodzicom zastępczym oskarżonym o bicie i molestowanie czwórki dzieci. Na ławie oskarżonych zasiedli Agata i Jan G. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że mężczyzna to były ksiądz. Proces toczy się za drzwiami zamkniętymi.

Małżeństwo, które zdaniem prokuratury przez kilka lat znęcało się nad dziećmi, pojawiło się w sądzie. Ani kobieta, ani mężczyzna nie chcieli rozmawiać z mediami. Sprawa wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku. Ze śledztwa wynika, że były ksiądz i jego żona m.in. bili swoich podopiecznych tłuczkiem do mięsa, za nieposłuszeństwo wywozili dzieci do lasu, przywiązywali je do krzeseł, zastraszali i wymagali wojskowego rygoru. Dlatego sąd nie zgodził się, by 48-letni były proboszcz i jego o 5 lat młodsza żona dobrowolnie poddali się karze. - Na rozprawie będą przeprowadzane dowody na okoliczności dotyczące intymnej sfery życia małoletnich, dlatego sąd wyłącza w całości jej jawność – powiedziała Małgorzata Malkowska, sędzia Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, która sprawę znęcania się nad dziećmi prowadzi.     

Dziennikarze tylko przez chwilę byli obecni na sali rozpraw. Sąd wyłączył jawność procesu.

Dzieci u rodziny, w której miały znaleźć miłość, szczęście i spokój przeszły horror. Monika Szymczak, która w tym momencie zajmuje się 13-letnią Anią, najstarszą z pokrzywdzonej grupy, mówi, że dziewczynce do dziś śnią się koszmary. - Ania jest cały czas pod opieką psychologa. I mimo swojego wieku potrzebuje zabawy takiej jak małe dzieci, ponieważ tej wcześniej nie miała. Tak naprawdę dopiero teraz, kiedy „wyluzowała” i poczuła się bezpiecznie, ten koszmar z niej wychodzi – powiedziała przed rozprawą obecna opiekunka nastolatki, która kilka lat spędziła w rodzinie oprawców.  Pozostałe dzieci, biologiczne rodzeństwo, przebywają teraz w kaliskim Domu Dziecka. - Jeszcze nie wiemy, o jaką kare będziemy wnioskować. Na pewno adekwatną do popełnionej przez oskarżonych krzywdy – mówi Agnieszka Jędrzejewska – Jakubowska, oskarżyciel posiłkowy w procesie.

Kolejną rozprawę sąd zaplanował na wrzesień. Wtedy ma być przesłuchanych ponad 20 świadków.  

 
AW, zdjęcia D. Synkiewicz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/