Sport - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Sport

Turniej Walczaka po raz ósmy. Boksowali reprezentanci 11 klubów (ZDJĘCIA)

Reprezentanci jedenastu klubów rywalizowali w VIII Turnieju Bokserskim im. Adama Mariana Walczaka. Zawody, które odbyły się w sobotę w hali OSRiR-u przy ulicy Łódzkiej, miały rangę Grand Prix Wielkopolski w boksie.

Turniej upamiętniający zmarłego w 2002 roku Adama Mariana Walczaka, który w barwach Bielarni (późniejszego Włókniarza) święcił wiele pięściarskich triumfów, odbył się już po raz ósmy. Na tegoroczną edycję zmagań złożyło się szesnaście pojedynków w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Uczestniczyli w nich reprezentanci jedenastu klubów – z Kalisza, Konina, Łodzi, Leszna, Wrocławia i Śremu.

Spośród przedstawicieli kaliskich ekip wygrywali Norbert Kusz (Ziętek Team, kat. 70 kg kadet), Oskar Dąbrowski (Prosna, kat. 75 kg kadet), Sebastian Kusz (Ziętek Team, kat. 75 kg kadet), Christian Kurzaj (Prosna, kat. +91 kg junior), Patryk Bączak (KKS, kat. 75 kg młodzieżowiec) i Paweł Ptasiński (KKS, kat. 91 kg młodzieżowiec). W jedynym kobiecym pojedynku Julia Durkiewicz z Ziętek Team pokonała przez poddanie w trzeciej rundzie Klaudię Maczubę z Widzewa Łódź.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dmytro Dobrowolski (Widzew Łódź), natomiast miano najlepszego pięściarza Grand Prix Wielkopolski trafiło do Pawła Ptasińskiego (KKS Kalisz).

Głównym organizatorem zawodów był KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Poszczególnym starciom bacznie przyglądał się m.in. Adam Balski, który szykuje się do swojej kolejnej walki na zawodowym ringu (22 grudnia w Radomiu). Obecni byli również włodarze miasta, na czele z prezydentem Krystianem Kinastowskim oraz wiceprezydentami – Grzegorzem Kulawinkiem i Mateuszem Podsadnym.

Michał Sobczak

***

Wyniki walk VIII Turnieju Bokserskiego im. Adama Mariana Walczaka (zwycięzcy jako pierwsi)

kadeci

50 kg: Mateusz Tomalak (Zagłębie Konin) – Jakub Cholaida (Włókiennik Łódź) RSC 1. runda
52 kg: Dmytro Dobrowolski (Widzew Łódź) – Michał Kaczmarek (Włókiennik Łódź) 3:0
54 kg: Dorian Piesiakowski (Włókiennik Łódź) – Julian Witkowski (Copacabana Konin) 3:0
54 kg: Bogdan Tyskowski (Widzew Łódź) - Damian Gawłowski (Ziętek Team Kalisz) AB 2. runda
63 kg: Adam Dzwoniarkiewicz (Zagłębie Konin) – Karol Matysiak (Ziętek Team Kalisz) 2:1
63 kg: Tomasz Turzański (Adrenalina Wrocław) - Mikołaj Dmytruk (Widzew Łódź) 3:0
70 kg: Norbert Kusz (Ziętek Team Kalisz) – Rusłan Bondar (Widzew Łódź) 2:1
70 kg: Julia Durkiewicz (Ziętek Team Kalisz) - Klaudia Maczuba (Widzew Łódź) AB 3. runda
75 kg: Oskar Dąbrowski (Prosna Kalisz) – Jakub Wawrzyniak (Copacabana Konin) 3:0
75 kg: Sebastian Kusz (Ziętek Team Kalisz) – Jakub Wawrzyniak (Copacabana Konin) RSC 1. runda

juniorzy

69 kg: Rostysław Nadolski (Widzew Łódź) – Daniel Różalski (Zagłębie Konin) 3:0
75 kg: Patryk Szymczak (Zagłębie Konin) - Mikola Hlushchuk (Widzew Łódź) RSC 1. runda
+91 kg: Christian Kurzaj (Prosna Kalisz) – Beniamin Jamroziak (Ziętek Team Kalisz) 3:0

młodzieżowcy

75 kg: Patryk Bączak (KKS Kalisz) - Dominik Strabel (Warta Śrem) 3:0
81 kg: Jan Lauk (Widzew Łódź) - Mateusz Felkel (Adrenalina Wrocław) 3:0
91 kg: Paweł Ptasiński (KKS Kalisz) – Kamil Wentlandt (Widzew Łódź) RSC 1. runda

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz