Sport - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Sport

Karatecy rywalizowali w Calisia Cup

140 zawodników z ośmiu miast rywalizowało w pierwszej edycji Turnieju Shinkyokushin Karate Calisia Cup, organizowanego przez Kaliski Klub Shinkyokushin Karate – Podolski Dojo. Impreza odbyła się w hali sportowej przy ulicy Długosza.

Były to pierwsze zawody, na które zaprosił działający od kilku miesięcy klub karate Podolski Dojo. Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach – kata i kumite. W szranki stanęło łącznie 140 karateków z 10 klubów reprezentujących osiem miast i miejscowości – Kalisz, Godziesze Wielkie, Zbiersk, Wrocław, Kobierzyce, Wieruszów, Wałbrzych i Bielany Wrocławskie.

Spośród wszystkich uczestników organizatorzy wybrali tych najlepszych. W kategorii kumite puchary otrzymali Oliwia Kurzątkowska z Kobierzyc i Mikołaj Spławski z Godziesz Wielkich, natomiast w kategorii kata Julia Obuchowska z Wałbrzycha i Kostek Andrzejczak z Kobierzyc.

(mso), fot. P. Podolski, R. Rzeźnicki

***

Wyniki w kategorii kata

6-7 lat chłopców: 1 miejsce Patryk Gałązka ze Zbierska (Podolski Dojo) 2 miejsce Miłosz Maślak Godziesze Wielkie (Podolski Dojo) 3 miejsce Szymon Wyborny Kalisz (Podolski Dojo) i 3 miejsce Wojciech Remiszewski Zbiersk (Podolski Dojo)

6-7 lat dziewczynek: 1 miejsce Iga Bartczak Zbiersk (Podolski Dojo) 2 miejsce Julia Łaźniak Zbiersk (Podolski Dojo) 3 miejsce Anna Sójka Wrocław i 3 miejsce Kinga Zając Kobierzyce

8-9 lat chłopców: 1 miejsce Kamil Stryjas Kalisz (Podolski Dojo), 2 miejsce Konrad Kuhn Kobierzyce, 3 miejsce Maciej Majda Wrocław, 3 miejsce Mikołaj Janczak Zbiersk (Podolski Dojo)

8-9 lat dziewczynek: 1 miejsce Obuchowska Julia Wałbrzych, 2 miejsce Agata Malińska Wrocław, 3 miejsce Lena Brzezińska Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 3 miejsce Justyna Rajca Godziesze Wielkie (Podolski Dojo)

10-11 lat chłopców: 1 miejsce Szymon Giczewski Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 2 miejsce Aleksander Rajca Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 3 miejsce Bartosz Banaszak Kalisz (Podolski Dojo)

10-11 lat dziewcząt: 1 miejsce Natalia Szuleta Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 2 miejsce Paulina Kazimierczak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Weronika Matuszak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Oliwia Łuczak Zbiersk (Podolski Dojo).

12-13 lat chłopców: 1 miejsce Kostek Andrzejczak Kobierzyce, 2 miejsce Dominik Obuchowski Wałbrzych.

12-13 lat dziewcząt: 1 miejsce Daria Gilicka Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 2 miejsce Marta Gabas Wieruszów, 3 miejsce Inez Mordoń Wałbrzych, 3 miejsce Kinga Szmidt Wieruszów

Wyniki w kategorii kumite

6-7 lat chłopców -25kg: 1 miejsce Karol Iwański Wrocław, 2 miejsce Xawery Rzygadło Wrocław, 3 miejsce Ksawery Malicki Wrocław, 3 miejsce Miłosz Maślak Godziesze Wielkie (Podolski Dojo)

6-7 lat chłopców +25kg: 1 miejsce Patryk Gałązka Zbiersk (Podolski Dojo), 2 miejsce Iwo Sławski Wieruszów, 3 miejsce Antoni Górecki Godziesze Wielkie (Podolski Dojo)

6-7 lat dziewcząt open: 1 miejsce Kinga Zając Kobierzyce, 2 miejsce Emilia Sokołowska Wrocław, 3 miejsce Anna Sójka Wrocław

8-9 lat chłopców -30kg: 1 miejsce Mateusz Mielnik Wałbrzych, 2 miejsce Konrad Kuhn Kobierzyce, 3 miejsce Tomasz Kozar Wrocław, 3 miejsce Maciej Majda Wrocław

8-9 lat chłopców +30kg: 1 miejsce Marcel Rogala Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 2 miejsce Jakub Peterwas Wrocław, 3 miejsce Olivier Sobczak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Marcel Wawrzyniak Kobierzyce

8-9 lat dziewcząt -30kg: 1 miejsce Zofia Leśniowska Wrocław, 2 miejsce Agata Malińska Wrocław, 3 miejsce Olga Krzyżaniak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Lena Brzezińska Godziesze Wielkie (Podolski Dojo)

8-9 lat dziewcząt +30kg: 1 miejsce Julia Obuchowska Wałbrzych, 2 miejsce Weronika Matuszak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Zuzanna Gabor Wrocław, 3 miejsce Amelia Putek Wrocław

10-11 lat chłopców -30kg: 1 miejsce Mateusz Żurek Wieruszów, 2 miejsce Kacper Jeremko Wieruszów, 3 miejsce Dominik Okoń Wieruszów

10-11 lat chłopców -35kg: 1 miejsce Michał Zadka Wieruszów, 2 miejsce Łukasz Wojtaszyn Wrocław, 3 miejsce Jakub Muchlewicz Zbiersk (Podolski Dojo)

10-11 lat chłopców +35kg: 1 miejsce Karol Wasielewski Kobierzyce, 2 miejsce Jarosław Maliński Wrocław, 3 miejsce Adam Pietrzak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Aleksander Witkowski Kobierzyce

10-11 lat dziewcząt -30kg: 1 miejsce Daria Zając Kobierzyce, 2 miejsce Oliwia Łuczak Zbiersk (Podolski Dojo), 3 miejsce Kaja Bąk Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 3 miejsce Natalia Szuleta Godziesze Wielkie (Podolski Dojo)

10-11 lat dziewcząt -35kg: 1 miejsce Lidia Zdanowicz Kobierzyce, 2 miejsce Aleksandra Wróbel Wałbrzych

10-11 lat dziewcząt +35kg: 1 miejsce Paulina Kazimierczak Zbiersk (Podolski Dojo), 2 miejsce Emilia Pyżyk Kobierzyce, 3 miejsce Natalia Rajca Godziesze Wielkie (Podolski Dojo)

12-13 lat chłopców -55kg: 1 miejsce Dominik Obuchowski Wałbrzych, 2 miejsce Bartłomiej Wełpa Kobierzyce, 3 miejsce Jakub Flis Kobierzyce, 3 miejsce Hubert Mahoń Kobierzyce

12-13 lat chłopców +55kg: 1 miejsce Kuba Nowak Wałbrzych, 2 miejsce Grzegorz Szydełko Kobierzyce

12-13 lat dziewcząt open: 1 miejsce Julia Kuhn Kobierzyce, 2 miejsce Daria Gilicka Godziesze Wielkie (Podolski Dojo), 3 miejsce Julia Szymkowska Kobierzyce, 3 miejsce Inez Mordoń Wałbrzych

14-15 chłopców open: 1 miejsce Konrad Derejczyk Kobierzyce, 2 miejsce Krzesimir Pieczarka Wrocław, 3 miejsce Jakub Hodur Wieruszów

14-15 dziewcząt open: 1 miejsce Oliwia Kurzątkowska Kobierzyce, 2 miejsce Klaudia Chrzanowska Wrocław, 3 miejsce Marta Gabas Wieruszów

16-18 lat kobiet open: 1 miejsce Oliwia Staszewska Kobierzyce, 2 miejsce Maria Górska Zbiersk (Podolski Dojo)

16-18 lat mężczyzn -70kg: 1 miejsce Marcel Kopij Kobierzyce, 2 miejsce Szymon Kwiecień Kobierzyce, 3 miejsce Michał Duk Wrocław, 3 miejsce Jakub Tołściuk Wrocław

16-18 lat mężczyzn +70kg: 1 miejsce Tymoteusz Wróblewicz Zbiersk (Podolski Dojo), 2 miejsce Szymon Pyżyk Kobierzyce

Senior mężczyzn open: 1 miejsce Kamil Kołaciński Kalisz (Podolski Dojo), 2 miejsce Krzysztof Przybysz Wrocław, 3 miejsce Emil Wróblewicz Zbiersk (Podolski Dojo)

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz