Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Perpetua, Tomasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Znaczki turystyczne na wystawie w CIT ZDJĘCIA

Ponad 400 znaczków turystycznych, pochodzących z rowerowych wypraw kaliszanina Bogusława Monczyńskiego, można oglądać od minionego czwartku w Centrum Informacji Turystycznej. W wernisażu wystawy wzięli udział  m.in. członkowie Czeskiego Klubu Turystycznego Znaczka; w tym kraju bowiem zrodził się przed laty pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie za pomocą znaczka.  

- Znaczek Turystyczny to drewniany krążek przedstawiający miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można takiego kupić - wyjaśnia Bogusław Monczyński, pasjonat turystyki rowerowej i kolekcjoner znaczków. - Posiada numer identyfikacyjny, z tego też powodu jest prawdziwą atrakcją dla kolekcjonerów . Kolejne numery znaczków przedstawiają pasma gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pomniki przyrody, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca. Znaczek jest turystyczną zachętą oraz wyjątkową pamiątką.

Na zdj. Bogusław Monczyński, właściciel kolekcji znaczków turystycznych

W miniony czwartek, na wystawie z cyklu „Pasje kaliszan” zaprezentował w Centrum Informacji Turystycznej swój imponujący zbiór. Wernisaż wzbogacił opowieścią o swoich podróżach. W otwarciu wystawy wzięli udział m.in. podobni do niego pasjonaci, zrzeszeni w Czeskim Klubie Turystycznego Znaczka, którzy także podzielili się z zaproszonymi gośćmi swoimi doświadczeniami. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę Czeski Znaczek Turystyczny.


Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczenia szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się właśnie w Czechach. W niedługim czasie znaczek turystyczny na stałe zagościł również w takich krajach jak: Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Rumunia, Holandia, Wielka Brytania, Szwajcaria, Słowenia, Włochy, Rosja, USA, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, Chorwacja i oczywiście Polska. Obecnie jest ponad 4000 miejsc oznaczonych znaczkami turystycznymi, a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

MIK, fot. Bogusław Monczyński

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/