sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 styczeń 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Zmarła 1,5-roczna dziewczynka ranna we wczorajszym wypadku

Tragiczne wieści docierają do nas z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wczoraj późnym wieczorem zmarła tam 1,5 roczna dziewczynka, która była ranna w poważnym wypadku w Pamięcinie w gminie Blizanów. Jej 33- letnia matka jest w ciężkim stanie i walczy o życie.

Początkowo matka i dziewczynka zostały przewiezione do kaliskiego szpitala. Tu przeprowadzono szczegółową diagnostykę. – Kobieta zostaje u nas, na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, natomiast dziecko jest transportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ich stan jest ciężki – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Dziś rano rzecznik prasowy kaliskiego szpitala informuje nas, że stan matki jest ciężki, ale stabilny. Natomiast wczoraj około 23.00 dziecko w wyniku rozległych obrażeń zmarło.

Do wypadku doszło 13 maja na drodze wojewódzkiej nr 442. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w kierunku Kalisza jechał volkswagen, a za nim renault Kangoo, którym podróżowała 33-letnia kobieta z dzieckiem. Kierowca volkswagena zamierzał skręcić w lewo, wówczas kobieta – i tu ustalamy okoliczności – albo nie zdążyła wyhamować, albo pomyślała, że zdoła jszcze go wyprzedzić, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z cysterną – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Samochód kobiety dodatkowo dachował. Podczas wymijania volkswagena kierująca uderzyła jeszcze w róg auta, ale kierowcy nic się nie stało. 

Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana.

MS, MIK, fot. MS

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz