Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wisława, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Akcja CBA w domu byłego Komendanta Głównego Policji . „Długa broń, krzyki, wielu agentów” ZDJĘCIA

W środę rano agenci CBA weszli do domu Zbigniewa Maja, byłego Komendanta Głównego Policji. Nasi informatorzy zdradzają nam przebieg tych działań. Maj wkrótce usłyszy zarzuty.

- Około 6.00 rano  kilku agentów w kominiarkach, z długą bronią weszło na podwórko Maja. Wskoczyli przez płot,  były krzyki „Otwierać! CBA, otwierać!” – informują nas świadkowie tej akcji.

Cała podkaliska posesja Maja jest otoczona przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sam były komendant, wraz z żoną i córką jest prawdopodobnie jeszcze w domu. Dookoła kręcą się umundurowani i zamaskowani agenci.  Jak podaje Radiu Poznań Rzecznik CBA, były komendant został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty.   - Funkcjonariusze z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś 3 osoby, to m.in. były komendant główny policji oraz dwaj byli funkcjonariusze CBA. W tej chwili trwają czynności, nasi funkcjonariusze przeszukują ich mieszkania. Zatrzymane osoby trafią do prokuratury w Rzeszowie. Tam usłyszą zarzuty - mówi rzecznik CBA.

Według nieoficjalnych informacji Maj ma usłyszeć zarzuty o charakterze urzędniczym, dotyczącym przekroczenia uprawnień.

Prokuratura Krajowa wydała w tej sprawie komunikat: "W dniu dzisiejszym, tj. 16 maja 2018 roku, na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie dokonano zatrzymania Zbigniewa M. – byłego Komendanta Głównego Policji, Krzysztofa A. – byłego Dyrektora Delegatury CBA w Poznaniu oraz Jacka L. – byłego Dyrektora Delegatury CBA w Łodzi.

Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności operacyjno-rozpoznawczych, co naraziło na szkodę interes publiczny oraz interes prowadzonych postępowań karnych.

Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem wszystkich podejrzanych prokurator podejmie decyzje w zakresie zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych" - czytamy w komunikacie. 

Dziś rano CBŚP wkroczyło do mieszkania przy ul. Konopnickiej w Kaliszu. Piszemy o tym TUTAJ. Na razie nie wiadomo czy obie akcje tych służb są ze sobą powiązane.

***

Kaliszanin Zbigniew Maj został Komendantem Głównym policji 11 grudnia 2015 roku – dokładnie dwa miesiące później podał się do dymisji. Jedną z jego pierwszych decyzji było prześwietlenie pracy policjantów Biura Spraw Wewnętrznych, czyli tzw. policji w policji. Zdaniem Maja to właśnie oni mieli przygotować przeciwko Majowi kompromitującą go operację. Chodziło o sprawę sprzed kilkunastu lat, kiedy Zbigniew Maj pracował w Centralnym Biurze Śledczym. Wtedy jeden z informatorów pomówił go o przyjęcie łapówki. Sprawa została wówczas wyjaśniona i zamknięta. Kiedy Zbigniew Maj miał zostać awansowany, ludzie z BSW wrócili do tego tematu, znaleźli rzekomo nowe informacje i przekazali je prokuraturze. Ta prowadziła tajne śledztwo. Aby nie wpływać na jego przebieg, Maj zdecydował o odejściu. Powodem jego rezygnacji miały być również informacje o tym, że nazwisko Maja przewija się w innym śledztwie dotyczącym rzekomych nieprawidłowości w kaliskim Ratuszu.

Zbigniew Maj to twórca i wieloletni członek specjalnego zespołu zajmującego się w policji i ABW uprowadzeniami dla okupu. Był wiceszefem Centralnego Biura Śledczego (obecnie CBŚP) w Polsce, zajmował się też reformą jego struktur. Stworzył tam grupę tak zwanych łowców cieni - specjalny zespół poszukujący najbardziej niebezpiecznych przestępców i osoby uprowadzone dla okupu. Zajmował się też walką z przestępczością zorganizowaną wśród pseudokibiców.

W policji pracował od 1996 r.

MS, AG fot. MIK, MS

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany