Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 maj 2018 Godzina:
imieniny: Imisława, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Znów zagrali dla „Mróweczki" ZDJĘCIA

Zagrali dla niej już po raz drugi. 3,5-roczna Ania Mrówczyńska zjednoczyła kaliskich artystów, którzy zaprezentowali wyjątkowy program na deskach Centrum Kultury i Sztuki.

Bilety na to charytatywne, niedzielne wydarzenie sprzedały się co do jednego. Kaliszanie ofiarnie wsparli kosztowne leczenie i rehabilitację dziecka. Dwugodzinny program spotkał się z wyjątkowo gorącym przyjęciem. Sprzedano nie tylko wszystkie bilety - zapełniły się też puszki wolontariuszek. Łącznie zebrano 10 tysięcy zł.

Zespół Leigha zdiagnozowano u „Mróweczki” w 13. miesiącu życia. To metaboliczna, ultrarzadka i nieuleczalna choroba genetyczna. Objawia się zaburzeniami w mitochondriach - pełniących rolę "elektrowni" w każdej komórce, co prowadzi do szybko postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego.

Wraz z obumieraniem komórek degeneracja zaczyna obejmować także kolejne części mózgu. Nie istnieje leczenie przyczynowe zespołu Leigha. Pojawił się natomiast łagodzący objawy choroby lek EPI-743. Nie przynosi on uleczenia, ale poprawia stan pacjentów i jest iskrą nadziei dla dzieci z tą wyniszczającą chorobą.

Występy artystów poprzedziło wzruszające wystąpienie mamy dziewczynki - Aneta Mrówczyńska dziękowała, nie kryjąc wzruszenia. - O mały włos, a nie byłybyśmy dzisiaj tutaj. W środę wylądowałyśmy w szpitalu z zapaleniem ucha środkowego.  Ale matka wariatka zrobiła wszystko i jesteśmy, bo jutra przecież może nie być.  Skoro tyle osób zrobiło wszystko, żeby ten koncert się odbył, no to musimy być. Bóg dał i Bóg prowadzi…  - mówiła, dziękując wszystkim za ogromne wsparcie. - Cudowni ludzie, wielkie przedsięwzięcie, cudowne osoby to organizują, więc nie sposób jest wszystkich wymienić. Ale gdyby nie Anastazja Simińska i wielu kaliskich artystów, nie byłoby tego koncertu. A tym samym nie byłoby czegoś, co nas stale motywuje i stawia do pionu. Gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli byłoby zdecydowanie ciężej. Mamy mnóstwo takich naszych dobrych Aniołów i cały ten sztab ludzi pracuje na miarę swoich możliwości. I nie chodzi tu jedynie o pomoc materialną, ale o każdy życzliwy gest; o dobre słowo, wsparcie i motywację. O modlitwę, bo bez niej ta walka nie miałaby sensu - dodała.

W przypadku Ani konieczna jest codzienna rehabilitacja oraz specjalistyczne terapie i to właśnie te cele ma pokryć kwota uzyskana ze sprzedaży biletów oraz wszystkich darowizn przekazanych dla Ani do puszek po koncercie.

A to wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie wspaniali kaliscy artyści, którzy swoim talentem i pasją wspierają dzielną „Mróweczkę” i jej najbliższych. Mimo że każdy z nich reprezentuje inny gatunek muzyczny, w niedzielny wieczór zjednoczyli swoje siły tylko w jednym celu. Koncert przygotowały Anastazja Simińska i Ewelina Łuszczek.

Koncert nie byłby możliwy gdyby nie gościna kaliskiego Centrum Kultury i Sztuki. A zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli: Znany Zagraniczny Zespół: Mirosław Skowroński (perkusja), Kamil Pyrek (bas), Daniel Gwieździński (klawisze), Damian Pyrek (gitara i kierownictwo muzyczne koncertu), Aleksandra Pilarska, Karolina Stankiewicz, Dominik Niklas, Joanna Piasecka, Anna Piątkowska.

Szkoły muzyczne Studio Piano Song, Talent Studio, Ewelina Łuszczek, Piotr Porada oraz Marzena Ugorna.

Wit

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany