Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Agnieszka, Franciszek

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Samochodówka nie tylko dla chłopaków ZDJĘCIA

Pięć żeńskich zespołów, reprezentujących gimnazja z miasta i powiatu, wzięło udział turnieju mini siatkówki o puchar dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych. Placówka chce w ten sposób propagować sport, ale też przekonać młode dziewczęta, że w „Samochodówce” mogłyby kontynuować swoją edukację.

- Sport jest nieodzownym atrybutem życia szkolnego, dlatego chcemy go zaszczepić w młodych ludziach. Chcemy także tutaj w szkole postawić na sport na wyższym poziomie – mówi organizator turnieju Andrzej Płócienniczak.- Turniej zorganizowany został dla dziewcząt, ponieważ do naszej szkoły też uczęszczają dziewczyny, głównie na zajęcia lekcyjne o profilu logistyka. Chcemy zachęcić uczestniczki turnieju do wybrania naszej szkoły.

W „Samochodówce”, która do niedawna postrzegana była wyłącznie jako szkoła dla chłopców, uczy się obecnie 40 dziewcząt. 39 z nich jest na logistyce, a 1 na mechanice.

W turnieju wzięły udział gimnazjalistki z Kalisza, Stawiszyna oraz Piotrowa. Najlepsze okazały się dziewczęta ze Stawiszyna. Drugie miejsce przypadło reprezentacji kaliskiego Gimnazjum nr 1, a trzecie gimnazjalistkom z Piotrowa. Za co dziewczęta lubią siatkówkę? -  Grałyśmy po prostu na wuefie. Nasza pani jest miłośniczką siatkówki, więc zaraziła nas tym – mówi jedna z zawodniczek, uczennica gimnazjum w Piotrowie. - Wydaje mi się, że chodzi o to, by po prostu dobrze się bawić. Oczywiście bez trenera to nie zabawa, jeśli ma się fajną drużynę to fajnie się gra - dodaje zawodniczka z kaliskiego Gimnazjum nr 1.

Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom, a trzy najlepsze ekipy pamiątkowe puchary. Kaliska Akademia Siatkówki zaprasza na swoje zajęcia dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, które odbywają się w każdą środę, czwartki i piątki właśnie w hali sportowej kaliskiej „Samochodówki”.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie
  2. Gimnazjum nr 1 im. Prymasa Tysiąclecia w Kaliszu
  3. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Piotrowie
  4. Kaliska Akademia Siatkówki
  5. Gimnazjum nr 7 im Marii Konopnickiej w Kaliszu

MG, fot. autor

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/