Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Rena, Harasym

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Piasek zaśpiewał dla 4 tysięcy pań ZDJĘCIA

Melodyjne ballady i energetyczne kawałki, które porwały tysiące pań zgromadzonych w Arenie. Andrzej Piaseczny wiedział, w jaki sposób oczarować zaproszone z okazji Powiatowo - Gminnego Dnia Kobiet mieszkanki regionu. Marcowy koncert to od lat tradycyjne podziękowanie aktywnym kobietom za pracę na rzecz mieszkańców poszczególnych gmin i miast powiatu kaliskiego.

Koncert w Arenie zgromadził ponad 4 tysiące mieszkanek z gmin powiatu kaliskiego oraz miasta. Spotkania z okazji Dnia Kobiet organizowane są od kilku lat i są podziękowaniem dla pań, które aktywnie działają w swoich miejscowościach i środowiskach - samorządowców, strażaczek, członkiń kół gospodyń wiejskich, organizatorek wydarzeń kulturalno - sportowych, czy kobiet prowadzących firmy.

Publiczność rozgrzały Dynamitki, zespół z gminy Blizanów, który wykonał kilka dynamicznych interpretacji znanych utworów. Paniom, które zostały zaproszone na koncert życzenia złożyli gospodarze wieczoru. - Zaprosiliśmy was, by wspólnie świętować i aby artyści wyśpiewali te najpiękniejsze życzenia - powiedział Krzysztof Nosal, starosta kaliski. - Chcemy złożyć wam najlepsze życzenia. Aby wszystkie słowa, które padły z ust bliskich Wam panów się spełniały. Abyście czuły się zawsze piękne, młode, zadbane, zadowolone, radosne a przede wszystkim kochane.

- Z okazji 8 marca życzę wszystkim paniom wielkiej siły do pokonywania trudności, do odbijania się od dna. My to potrafimy, tego na cały rok, do następnego święta kobiet życzę wszystkim paniom - dodał Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

Gwiazdą tegorocznego Powiatowo - Miejskiego Dnia Kobiet był Andrzej Piaseczny. Pojawienie się na scenie wokalisty, który w ubiegłym roku świętował ćwierćwiecze pracy artystycznej, od pierwszych minut rozgrzało zgromadzone w Arenie mieszkanki regionu. Wystarczyło kilka utworów, by większość wstała, tańczyła i śpiewała z muzykiem. 

Tradycyjnie w trakcie koncertu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na chore dzieci: Lenę, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną i potrzebuje specjalistycznego sprzętu do oddychania (aktualnie jest poddawana eksperymentalnej terapii), a także dla Jasia, który oblał się gorącym olejem. Jest po przeszczepie skóry, ale potrzebuje kosztownej terapii i leków.

Organizatorami koncertu były: Powiat Kaliski pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, burmistrz Stawiszyna Justyna Ilona Urbaniak, wójt gminy Lisków Maria Krawiec, wójt gminy Ceków Kolonia Mariusz Chojnacki, wójt gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki, wójt gminy Szczytniki Marek Albrecht, wójt gminy Mycielin Jerzy Matuszewski, wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas, wójt gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny, wójt gminy Blizanów Sławomir Musioł, wójta gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski.

AW, zdjęcia autor 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany