Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Martyna, Marcjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Abba Pater – festiwal skupienia, modlitwy i uwielbienia ZDJĘCIA

W niedzielę, 4 sierpnia kaliska Arena zamieniła się w miejsce skupienia, modlitwy, chrześcijańskiej radości i uwielbienia. To tam zorganizowany został 8. Festiwal Abba Pater, w którym udział wzięło kilka tysięcy mieszkańców Kalisza.

Festiwal Abba Pater to spotkanie wiernych, którzy podczas wydarzenia dzielili się swoimi świadectwami i opowiadali o wpływie wiary na ich życie. Na miejscu odbyło się też nabożeństwo pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka.

Po mszy świętej rozpoczęła się muzyczna część spotkania. W wielkim koncercie uwielbienia wystąpili wokaliści, muzycy, artyści związani z muzyką chrześcijańską oraz wielki chór złożony z uczestników warsztatów poprzedzających Festiwal Abba Pater. Chórem dyrygował Jakub Tomalak, współtwórca projektu Abba Mater Music, kompozytor, aranżer, wykładowca akademicki. Wiosną przyszłego roku na rynku pojawi się kolejna płyta Abba Pater Music, a kilka dni temu ukazał się singiel promujący album. Utwór „Twoja Łaska”, do którego teledysk powstał w Kaliszu, swoją oficjalną premierę miał właśnie na festiwalu.

Jedną z gwiazd imprezy był kaliszanin, piosenkarz i kompozytor – Mieczysław Szcześniak, który od wielu lat bierze udział w tym wydarzeniu. - Festiwal cały czas się rozwija, widzę, że jest coraz piękniejsza sala, coraz lepsze nagłośnienie, wspaniali artyści, ludzie są zaangażowani i robią coś, co bardzo mi się podoba. Bo myślą, że Ojciec to jest ktoś kto powinien dawać siłę i tożsamość, a festiwal Boga Ojca to jest zaczęcie właściwie od początku, zbudowanie podstawy, fundamentu, to jest piękna idea – powiedział Mieczysław Szcześniak.

Utwory zaśpiewała również jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia, półfinalistka trzeciej edycji „The voice of Poland” Marzena Ugorna. - Bardzo lubię tego typu muzykę i też sposób zarówno modlitwy jak i uwielbienia, w ten sposób też mogę podziękować za to, co mnie w życiu spotyka, jakich ludzi spotykam. Odbieram to też osobiście, to dobry kontakt z Bogiem i ludźmi – powiedziała wokalistka.

Kaliszanie podczas festiwalu mogli podziwiać też talent Natalii Niemen, Beaty Bednarz, Adama Barona oraz wielu innych artystów.

Organizatorem wydarzenia była fundacja Abba Pater z Kalisza.- Ten festiwal był naszym marzeniem, udało się, dziękujemy Bogu Ojcu. Wydarzenie ma jeden główny cel  – oddać chwałę Bogu Ojcu – powiedział ksiądz Paweł Gomółka, dyrektor imprezy i prezes Fundacji Abba Pater.

Kaliszanie oraz przyjezdni, którzy brali udział w tym wydarzeniu mówili nam, że w ich życiu, aby móc poradzić sobie z codziennością, bardzo ważna jest wiara. - Wiara jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, bo coś nie tak się tutaj w Polsce dzieje. Myślę, że bardziej powinno się krzewić wiarę. Każdy z nas ma jakiś tam sposób, moim sposobem jest wiara w Boga i w ludzi – powiedział Przemysław, uczestnik festiwalu.

Według Ilony, która przyszła z malutkim dzieckiem, taka inicjatywa jest ważna, zwłaszcza w kontekście przekazania tego celu młodym pokoleniom.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Biskup Kaliski Edward Janiak, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Karolina Bazan, fot. autor

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/