sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 styczeń 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Zmarła jedna z najstarszych kaliszanek

Nie żyje Natalia Syrenicz, jedna z najstarszych mieszkanek Kalisza. Kobieta miała 104 lata. W naszym mieście obecnie żyje siedem osób, które skończyły 100 lat. Grono to tworzą same panie.

Panią Natalię odwiedziliśmy cztery lata temu, gdy w gronie rodziny i władz miasta obchodziła setne urodziny.  Kobieta doczekała się 4 synów, 6 wnucząt i kilkoro prawnucząt. Zawsze silna i stanowcza była autorytetem dla swojej rodziny. - Zawsze musiało być tak, jak babcia postanowiła .To była jedyna osoba, która potrafiła mnie przekonać, żebym popracowała w ogrodzie, nikomu innemu się to nie udawało – mówiła nam podczas  uroczystości setnych urodzin pani Natalii, jej wnuczka, Inga Syrenicz- Maciung. - Mama nie uprawiała żadnego sportu, bo już samo wychowanie czwórki dzieci skutkowało tym, że ruchu miała bardzo dużo. Poza tym mama zajmowała się ogrodem, hodowała nutrie, to też dawało jej dużo wysiłku fizycznego. Wiadomo, żywność w tamtych czasach też była zdrowsza, być może to ta recepta na długowieczność – mówił wówczas Anheli Syrenicz, syn stulatki.

Pani Natalia w 2014 roku podczas setnych urodzin

Pani Natalia zmarła w czwartek, 22 listopada w wieku 104 lat.

We wrześniu tego roku odszedł najstarszy kaliszanin, Jan Szyszkiewicz z Majkowa. Miał 105 lat.


Najstarszy kaliszanin, 105-letni Jan Szyszkiewicz zmarł we wrześniu tego roku

Obecnie w Kaliszu żyje siedem osób, które przekroczyły 100 lat. To same kobiety. Najstarsza jest Stanisława Gruszka, która urodziła się w 1912 roku. Ma więc 106 lat.

Stanisława Gruszka, najstarsza kaliszanka

Kolejna pod względem długowieczności jest Anna Pol, która liczy sobie 105 „wiosen”. Kalisz może poszczycić się jeszcze jedną 104-latką oraz trzema paniami, które ukończyły 101 lat. W najbliższą środę do grona kaliskich stulatków dołączy Maria Tworek, która na świat przyszła 28 listopada 1918 roku.

AG, fot. archiwum

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz