Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Perpetua, Tomasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Zbieramy dla WOŚP w Sztabie Powiat Kaliski. Najmłodsi wolontariusze mają półtora roku ZDJĘCIA

Jeszcze niedawno korzystali ze sprzętu oznaczonego czerwonym sercem, a w najbliższą niedzielę sami będą kwestować. Najmłodsi wolontariusze sztabu organizowanego przez powiat kaliski to półtoraroczni: Gabriel, Filip i Jakub. Kiedy się urodzili przeszli obowiązkowe badanie słuchu, które jest możliwe dzięki WOŚP, więc uzbrojeni w puszki, identyfikatory i maseczki będą zachęcać do wsparcia Fundacji, tak by inne dzieci miały szansę nie tylko na szybką diagnostykę, ale też leczenie wielu innych schorzeń. Tegoroczny finał będzie nieco inny – bez zbiórek zamkniętych w szkołach i placówkach oświaty oraz wielkich koncertów, ale ze zbiórką wirtualną i obowiązkową sztafetą z Kalisza do Warszawy… na rowerach stacjonarnych.

Przez wiele lat sztab przy kaliskim starostwie organizował zbiórki zamknięte w szkołach i placówkach oświatowych na terenie miasta, ale też powiatu i gmin ościennych. Ponieważ nie wszystkie szkoły pracują to w tym roku wolontariusze wyjdą na ulice miejscowości, w których mieszkają. – Mamy zarejestrowanych 57 wolontariuszy, którzy kwestować będą przede wszystkim w dniu finału, czyli w najbliższą niedzielę – wyjaśnia Wioletta Przybylska, szef sztabu. – Najmłodsi mają półtora roku i grają pierwszy raz dla WOŚP.

Oczywiście każdy będzie mieć puszkę, identyfikator i w tym roku też maseczkę. Zgodnie z regulaminem wolontariusze, którzy nie ukończyli 16. roku życia kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą szefa sztabu. Osoby kwestujące w ramach tego sztabu będzie można spotkać na ulicach Kalisza i powiatu kaliskiego, w miejscowościach: Russów, Żydów, Wola Droszewska, Radliczyce, Brzeziny, Piotrów, Dębe oraz na ulicach Turku i Ostrowa Wielkopolskiego, bo z tych miejscowości są osoby, które zgłosiły się do zbierania pieniędzy w 29. Finale.

Nowością jest także możliwość wpłacania pieniędzy do eskarbonki sztabu Powiat Kaliski: https://eskarbonka.wosp.org.pl/fc93r3

Zebrano już do niej prawi 2000 złotych. I chociaż tegoroczny finał będzie odbiegać od dotychczasowych to z tradycyjnych elementów będzie można kibicować cyklistom jadącym w wielkoorkiestrowej sztafecie. - W tym roku ze względu na pandemię sztafeta nie wyruszy w trasę, ale przejedzie dystans z Kalisza do Warszawy, czyli 260 km na rowerach stacjonarnych, ustawionych przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu – dodaje Wioletta Przybylska.

Sztafeta pojedzie w godzinach 14.00-19.00.

AW, Wioletta Przybylska

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/