Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

W Kaliszu powstała pierwsza w Polsce wypożyczalnia rowerów dla niepełnosprawnych

W Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Kaliszu została uruchomiona pierwsza w Polsce wypożyczalnia 3-kołowych rowerków rehabilitacyjnych. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni.

Uruchomienie wypożyczalni w Kaliszu, właśnie w Zespole Szkół Specjalnych, to efekt dotychczasowej bardzo dobrej współpracy  prezes Fundacji "Eco Textil" Moniki Lipnickiej  ze szkołą oraz Grupą Wsparcia "Przystań", która powstała i działa przy tej placówce. Dotychczas Fundacja przekazała podopiecznym "Przystani" 17 rowerków na użytek prywatny dzieci niepełnosprawnych. W najbliższym czasie planowane jest przekazanie  sprzętu kolejnej grupie dzieci.

Wypożyczalnia rowerków to innowacyjny projekt, który daje możliwość sprawdzenia, jak dziecko będzie sobie radzić na tego typu rowerku. To również szansa na naukę jazdy i usprawnianie umiejętności motoryki. Koordynatorem  projektu jest Sylwia Baranowska-nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych oraz założycielka i prowadząca "Przystań". - W wypożyczalni do dyspozycji są rowery w 3 rozmiarach. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opierać się będzie się na zasadzie „z ręki do ręki”- rodzice poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowerki bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły. Wypożyczalnia jest bezpłatna – mówi nam Sylwia Baranowska.

Docelowo Fundacja "Eco Textil" chce stworzyć takie wypożyczalnie w każdym z województw. Wypożyczalnia w Kaliszu jest pierwszą w kraju.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru rehabilitacyjnego mogą kontaktować się z sekretariatem Zespołu Szkół Specjalnych, tel. 62 503 25 44.

AG, Sylwia Baranowska, fot. Sylwia Baranowska

 

Najnowsze ankiety

Gdyby wybory na prezydenta Kalisza odbyły się dzisiaj. Na kogo oddałbyś głos?:

Głosuj Zobacz wyniki

xnews DUZE

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany