Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Perpetua, Tomasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Straż Graniczna poszukuje chętnych do służby. Ile można zarobić?

Trwa nabór do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku przyjętych zostanie w sumie 60 kandydatów. Część z nich trafi do Placówki SG w Kaliszu.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła 35 lat, jest niekarana, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, a także gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie. Preferencje w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych to m.in. doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych lub w ochronie osób/mienia, znajomość języka obcego potwierdzona m.in. certyfikatem/dyplomem językowym i prawo jazdy przynajmniej kat. B.

Kandydaci przejdą dwa etaty postępowania kwalifikacyjnego, m.in. test pisemny z zakresu wiedzy ogólnej, test pisemny ze znajomości wybranego języka, test sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Osoby po przyjęciu do służby w Straży Granicznej, kierowane są na 3,5-miesięczne szkolenie podstawowe, jednomiesięczną praktykę oraz 3 miesięczne szkolenie podoficerskie do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej (Koszalin, Kętrzyn, Lubań).

W przypadku przyjęcia do służby kandydat zostanie mianowany na stanowisko kursanta w 01 grupie uposażenia zasadniczego (zarobki około 2600 zł netto) do czasu zakończenia szkolenia, po ukończeniu kursu na stanowisko zaszeregowane w 02 grupie uposażenia zasadniczego (zarobki około 3600 zł netto). - Trwający nabór dotyczy całego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej , którego zasięg terytorialny obejmuje 3 województwa (lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie). Czyli do wszystkich 11 Placówek SG, w tym do Kalisza – mówi portalowi faktykaliskie.pl Natalia Sosnowska z Nadodrzańskiego Oddziału SG. - Jeżeli chodzi o ilość miejsc nabór jest do wszystkich Placówek, a o miejscu pełnienia służby decyduje komendant Oddziału, kierując się w pierwszej kolejności potrzebami służbowymi, a w następnej na miejscem zamieszkania kandydata.

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć tutaj.

MIK, fot. arch. SG

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/