Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Są lepsi od średniej światowej. Bardzo dobry wynik matury międzynarodowej w Kaliszu

Druga w historii Kalisza matura międzynarodowa zakończona sukcesem. II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki może być z siebie dumne. Jego uczniowie zdali egzamin powyżej średniej światowej.

Do matury międzynarodowej w Kaliszu przystąpiło w tym roku 10 osób. Uczniowie zdawali egzaminy pisemne z 6 przedmiotów: 3 na poziomie podstawowym oraz 3 na poziomie rozszerzonym. Egzaminy ustne z literatury polskiej, angielskiego i hiszpańskiego odbywały się wcześniej, w ciągu roku szkolnego zarówno w pierwszym jak i drugim roku przygotowań do matury. Oprócz egzaminów pisemnych i ustnych, uczniowie musieli napisać prace roczne z każdego przedmiotu, który wybrali, napisać pracę maturalną z wybranego przez siebie przedmiotu, napisać rozprawkę oraz przygotować prezentację z przedmiotu o nazwie Teoria Wiedzy, a także zaliczyć działalność CAS (działalność artystyczna, sport i wolontariat).

Te trzy elementy (praca maturalna, Teoria Wiedzy i CAS) są obowiązkowe i bez ich zaliczenia uczniowie nie mogliby otrzymać dyplomu matury międzynarodowej.

Uczniowie oceniani są w 7-mio stopniowej skali ocen, przy czy ocena 1 to najniższa, a 7 to najwyższa.

Egzaminy maturalne wypadły bardzo dobrze. Maksymalna liczba punktów, jaką uczeń może otrzymać z egzaminów maturalnych, pracy maturalnej oraz przedmiotu Teoria Wiedzy to 45 punktów.  - W sesji egzaminacyjnej 2017 nasza prymuska otrzymała 40 punktów.  Średnia  ocena szkoły w tej sesji egzaminacyjnej wyniosła 5,13 w 7-mio stopniowej skali – przekazuje nam Alina Rzepiak, Koordynator Międzynarodowej Matury II LO w Kaliszu. W minionym roku, podczas debiutanckiej matury międzynarodowej uczniowie uzyskali średnią 5,5 na 7 maksymalnych.

 Uczniowie II LO otrzymali lepsze wyniki niż reszta świata z angielskiego, hiszpańskiego, wszystkich przedmiotów społecznych oraz ścisłych, które oferuje szkoła. Na przykład angielski szkoła – 6,14, świat – 5,72; hiszpański szkoła- 6,67, świat – 4,99; przedmioty społeczne szkoła - 5,83, świat 4,77.

Poza tym oceny uczniów są tak dobre, że uczniowie otrzymają, oprócz dyplomu matury międzynarodowej również dyplom matury międzynarodowej dwujęzycznej.

Gdzie studiować będzie młodzież z dyplomem międzynarodowej matury w kieszeni? - Jedna osoba dostała się na skandynawistykę na uczelni w Edynburgu, kolejna będzie studiować biologię na Uniwersytecie w Coventry. Dwie osoby poszły na Wydział Lekarski do Łodzi, jedna na chemię do Poznania. W minionym roku sporo osób wybrało uczelnie holenderskie - mówi Alina Rzepiak.

Do tej pory w Wielkopolsce międzynarodową maturę można było zdawać w Poznaniu i Lesznie. By uruchomić system szkolenia IB w Kaliszu potrzebne były wysiłki szkoły, jak i miasta. Starania rozpoczęto w 2013 roku. Wówczas z Urzędu Miasta i ze szkoły został wysłany wniosek aplikacyjny do Genewy w Szwajcarii, co zapoczątkowało cały okres przygotowań do spełnienia wymogów. Wcześniej radni musieli przegłosować wniosek do ministra edukacji i uzyskać jego zgodę na utworzenie tej usługi edukacyjnej w naszym mieście. Liceum Kościuszki musiało spełnić szereg wymogów, które regularnie były i będą nadal sprawdzane przez komisję z Genewy, przyznającą akredytację do przygotowania i przeprowadzania matury międzynarodowej. 

AG, fot. archiwum

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany