Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Pelagia, Zbisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Poważna zmiana rozkładu jazdy PKP

Uwaga podróżni! 11 czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów. PKP zna już nowy grafik jazdy składów kolejowych. Zmiany dotyczą również tych kursów, które przejeżdżają przez Kalisz. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z nowych połączeń Intercity.

Zbliżająca się korekta będzie najpoważniejszą zmianą rozkładu jazdy w regionie od kilku lat. Tym razem nie będą to jedynie korekty godzin i terminów kursowania poszczególnych połączeń. Znacznie rozszerzona zostanie dla mieszkańców Kalisza oferta w segmencie połączeń dalekobieżnych kategorii Intercity. Z Kalisza ponownie dojedziemy do Szczecina, Świnoujścia, Krakowa i Katowic.

Poważne zmiany nastąpią w ofercie spółki PKP Intercity. W związku z całkowitym zamknięciem dla ruchu na czas modernizacji odcinka międzynarodowej magistrali E20 pomiędzy Barłogami i Podstolicami przewoźnik dalekobieżny zmuszony został do przebudowy siatki połączeń dalekobieżnych na odcinku Kutno-Poznań i skierowania pociągów trasami objazdowymi. W przypadku połączeń w relacji Kraków/ Łódź/ Katowice – Szczecin/ Świnoujście trasa objazdowa wyznaczona została przez Zduńską Wolę, Kalisz, Jarocin.  Dzięki temu już od 11 czerwca mieszkańcy regionu ponownie uzyskają bezpośrednie połączenia do Szczecina i Krakowa, a w czasie letnich wakacji także do Świnoujścia.  Warto również zaznaczyć, iż będą to najszybsze w historii pociągi do Poznania (1:26h). W Kaliszu zatrzymają się następujące pociągi:

  • IC Włókniarz Łódź Fabryczna – Kalisz (7:21) - Szczecin, pociąg kursuje od poniedziałku do soboty
  • IC Barbakan Kraków – Kalisz (11:03) – Szczecin/Świnoujście. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej i konieczność przejazdu trasą okrężną na odcinku Kraków – Łódź Widzew w dniach 10 VII-10VIII z Kalisza pociąg odjedzie o godzinie 11:41.
  • IC Portowiec Katowice – Kalisz (14:49) – Szczecin. Do Szczecina pociąg pojedzie codziennie, a w okresie 15-18 VI, 24 VI-1 IX do Świnoujścia.
  • IC Wawel Kraków – Kalisz (19:06) – Szczecin. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej i konieczność przejazdu trasą okrężną na odcinku Kraków – Łódź Widzew w dniach 10 VII-10VIII z Kalisza pociąg odjedzie o godzinie 19:20.
  • IC Wawel Szczecin – Kalisz (8:59) – Łódź Widzew – Tomaszów Mazowiecki - Kraków. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej, w dniach 10 VII-10VIII pociąg pojedzie trasą okrężną przez Częstochowę, z pominięciem stacji Tomaszów Maz. Opoczno Południe i Włoszczowa Północ
  • IC Portowiec Świnoujście/Szczecin – Kalisz (12:52) – Łódź Widzew – Katowice. Ze Szczecina pociąg kursował będzie codziennie, dodatkowo w dniach 16-19 VI, 25 VI – 2 IX pojedzie ze stacji Świnoujście.
  • IC Barbakan Szczecin – Kalisz (16:51) – Łódź Widzew – Kraków. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej, w dniach 10 VII-10VIII pociąg pojedzie trasą okrężną przez Częstochowę, z pominięciem stacji Tomaszów Maz. Opoczno Południe i Włoszczowa Północ.
  • IC Włókniarz Szczecin – Kalisz (20:57) – Łódź Fabryczna, pociąg pojedzie codziennie oprócz sobót.

Zmiany nastąpią także w obsłudze połączeń dalekobieżnych w kierunku Wrocławia i Warszawy. Do najważniejszych należą:

pociąg IC Słowacki kursujący dotychczas w relacji Wrocław – Lublin – Wrocław od 11 czerwca z uwagi na zamknięcie dla ruchu linii kolejowej Pilawa – Lublin pojedzie w skróconej relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa

pociąg IC Konopnicka relacji Białystok – Wrocław - Białystok od 11 czerwca pojedzie w wysłużonej relacji Białystok – Węgliniec i Węgliniec – Białystok. Dzięki tej zmianie mieszkańcy regionu ponownie uzyskają połączenie z Legnicą

pociąg IC Dąbrowska kursujący w relacji Warszawa – Ostrów Wlkp. - Warszawa, w okresie od 10 lipca do 10 sierpnia pojedzie w wydłużonej relacji Warszawa – Wrocław i Wrocław – Warszawa. W okresie kursowania do Wrocławia pociąg będzie kursował codziennie.

Pendolino przejedzie bez zatrzymania

Pociąg Express Intercity Premium (EIP) oraz Express Intercity Odra będą przez wakacyjny miesiąc (10.07.- 10.08.2017) kursowały trasą przez Łódź Widzew - Kalisz. Jednak nie będą się zatrzymywały na w/w stacjach. Kursowanie pociągów jest wymuszone przez prace torowe w okolicy Lublińca, które mają na celu wzmocnienie gruntów pod torami,  rowów odwadniających oraz zabudowę dodatkowego drenażu. 

W niniejszym artykule omówione zostały najistotniejsze zmiany w rozkładzie, jakie przyniesie czerwcowa korekta. Szczegóły dotyczące wszystkich zmian dostępne są na stronie www.portalpasazera.pl , a także na stronach przewoźników. Zapraszamy również na naszą stronę do zakładki rozkład jazdy.

Nowy rozkład jazdy można pobrać pod artykułem.

Źródło: www.zwk.org.pl [ Zduńskowolskie Wieści Kolejowe]

Pliki do pobrania

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut KALISZ ! Najlepsze ceny!

21.03.18
Skup, sprzedaż, zamiana aut, Złomowanie pojazdów Najlepsze ceny, Wycena przez telefon,...

Obrazy na zamówienie Milena Olesinska

22.03.18
Szanowni Państwo; od wielu lat zajmuję się zawodowo malarstwem .Oferuję Państwu obrazy olejne o...

Zainwestuj swoje oszczędności za 10% prowizji rocznie.

16.03.18
Zainwestuj w ciekawy projekt inwestycyjny. Umowa notarialna. Zabezpieczenie na udziałach firmy....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

izolacja pianką,Ocieplenie poddasza,Natrysk pianki, Klaisz,Turek,Ostrów

21.03.18
Izomedia: Oferujemy izolacje, ocieplenia wykonane natryskiem pianą poliuretanową.-KontakT:...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany