Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Martyna, Marcjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Nie chce jej stracić jak żony. Ojciec walczy o życie 4- letniej córki i prosi o wsparcie WIDEO

Ma dopiero cztery lata, a już musi znosić bolesną i uciążliwą terapię antyrakową, która i dla dorosłego byłaby ogromnym wysiłkiem i traumą. Ale nie to jest najgorsze, bo małą Michalinkę czeka jeszcze operacja usunięcia nerki i kosztowna terapia ratująca życie. Dziewczynką opiekuje się ojciec z babcią, bo mama Michalinki zmarła. Ona też chorowała na raka. Teraz ojciec Michalinki wierzy, że historia jej córki skończy się inaczej niż życie jej żony.

Michalinka choruje na raka nerki, a dokładnie na zwojaka zarodkowego.  Informacja o tej śmiertelnej chorobie spadła na rodzinę Gralów jak grom z jasnego nieba w Boże Narodzenie.  Niespełna dwa lata po śmierci mamy Michaliny. Kobieta również walczyła z rakiem.  - Leczenie nic nie dało, w późnym stadium zostało to wykryte. Michalinka miała wtedy dwa latka jak mama jej zmarła. No i w tamtym roku Michalinka złapała chorobę. 25 grudnia dostałem drugiego kopa od życia – mówi Przemysław Grala.

 Na rozpacz jednak nie było czasu. Ojciec Michaliny od razu zabrał  się za organizowanie leczenia. Michalinka przechodzi chemioterapię, a przed nią  poważna, ale konieczna operacja.

-  Czekamy na zabieg usunięcia nerki lewej i dalsze leczenie czyli naświetlanie i później końcowe leczenie, nierefundowane przez NFZ w Polsce kosztuje to 300 tysięcy złotych,  to jest leczenie ratujące życie, ta terapia atakuje te komórki rakowe  - mówi tata dziewczynki.

Zbiórkę pieniędzy na leczenie Michalinki prowadzi kaliska fundacja Bread of Life. Z sumy 300 tys. uzbierano już 2/3. Potrzeba jeszcze prawie 100 tysięcy złotych. Zbiórkę można wesprzeć pod tym linkiem: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/moje-zycie-zostalo-wycenione-na-300-tys-zl/

Przemysław Grala liczy na dobre serce kaliszan, bo chce zagwarantować córce najlepszą opiekę, by jej nie stracić jak żony. A kwestia pieniędzy to nie jedyny ich problem.  Ojciec z córką mieszka w fatalnych warunkach w starej kamienicy na poddaszu. Tuż za ścianą jest zrujnowane pomieszczenie, zajęte przez gołębie. I na przykład wczoraj gdy wrócili z kolejnych wlewów cała kondygnacja była zajęta kurzem i pyłem. Trwał tam remont, a pył przedostawał się do ich mieszkania.  – Michalinka nie powinna siedzieć w takich warunkach, to jest poddasze, jest tu kurz, obok gołębie, duże przeciągi i tylko piec kaflowy – mówi jej ojciec.

 

 

MS, fot. autor, wideo Telewizja Kalisz

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads