Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Martyna, Marcjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kolejne inwestycje w kaliskim schronisku dla zwierząt

Wymiana boksów to nie wszystko - Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Warszawskiej szykuje się do kolejnej inwestycji, dzięki której poprawią się warunki dla czworonogów. Rozbudowa i modernizacja obiektów – m.in. kociarni i szpitalika - zostanie sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego.

W grudniu ubiegłego roku kaliskie schronisko wymieniło 8 boksów, a w 2019 i 2020 r. w sumie 13. Dzięki temu, odnowiony został cały sektor A. Każdy boks ma 9 metrów kwadratowych, dzięki czemu czworonogi mają większą przestrzeń i swobodę ruchu. Pomieszczenia są również wyższe niż poprzednie, co znacznie ułatwia pracę przy zwierzętach. Ponadto boxy posiadają drewniane elementy, co jest gwarancją optymalnej temperatury niezależnie od pory roku - zimą jest cieplej, a podczas letnich dni chłodniej. Przy każdej budzie są także koce i słoma.

Wymiana boksów to jednak nie wszystko. Już szykuje się kolejna, spora inwestycja. Schronisko obecnie jest na etapie współpracy z wykonawcami, którzy będą kontynuowali rozbudowę i modernizację placówki, a wszystko dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego 2020. - Dochodzi do tego remont kwarantanny dla kotów, szpitalika i pomieszczeń szpitalnych dla kotów, całej kociarni. Dodatkowo coś dla psów: kwarantanna, sektor C, basen nawet jest zaplanowany w tym zadaniu. I to jest naprawdę sporo jak na taki krótki okres czasu, ale wykonawcy zapewniają, że w czasie się wyrobią – mówi Marcin Kozłowski, zastępca kierownika Biura Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu.

W ramach zadania przewidziano ponadto budowę altany. Jak podkreśla Marcin Kozłowski, pracownikom schroniska zależy, aby odwiedzający mogli brać czynny udział w codziennym, tzw. schroniskowym życiu. Oczywiście gdy już uspokoi się sytuacja epidemiczna.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i dopisze pogoda to remonty rozpoczną się już w kolejnym tygodniu. Ukończenie inwestycji przewidziane jest na koniec maja i kosztować będzie 465 500 tys. Zł.

Obecnie w schronisku przebywa 78 psów i 30 kotów.

JF, fot. JF

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/