Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

KLA chcą wprowadzić bilet jednodniowy

Najprawdopodobniej od przyszłego roku pasażerowie Kaliskich Linii Autobusowych będą mogli korzystać z biletu jednodniowego. Ma on kosztować maksymalnie 6 zł.

Funkcjonują z powodzeniem w większych miastach, w Kaliszu mieszkańcy nie mają jeszcze takiego wyboru. Bilet jednodniowy uprawniałby do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od momentu skasowania biletu. - Jestem zwolennikiem wprowadzenia tego biletu w kwocie od 5,50 do 6 zł. Ulgowy kosztowałby połowę, czyli ok. 3 zł. Myślę, że to również odciążyłoby kierowców od sprzedaży biletów, bo pasażer kupowałby bilet tylko raz, a mógłby z niego korzystać wielokrotnie – mówi Marcin Fingas, zastępca dyrektora MZDiK.

Realny termin wprowadzenia biletu dobowego to początek 2018 roku. – W tym roku tego nie wprowadzimy, bo musimy uwzględnić ewentualny spadek przychodów spółki, natomiast rekompensata jest ustalana na cały rok, czyli środki zapisane w budżecie na komunikację musiałyby pod koniec roku podlegać pewnej korekcie. Dlatego planujemy, by wdrożyć ten bilet od nowego roku – dodaje Marcin Fingas.

Obecnie około 30% sprzedawanych biletów to tradycyjne bilety papierowe nabywane w kioskach i sklepach. Kolejne 20% to bilety sprzedawane przez kierowców. Ponad połowa to przejazdy opłacone za pomocą karty elektronicznej.

AG, fot. archiwum

Najnowsze ankiety

Gdyby wybory na prezydenta Kalisza odbyły się dzisiaj. Na kogo oddałbyś głos?:

Głosuj Zobacz wyniki

xnews DUZE

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany