Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mieczysława, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

Incydent przy fontannie

Nowa fontanna przy pl. Kilińskiego od kilku dni przyciąga wielu kaliszan. Niestety w poniedziałek podziwianie wodotrysku zakłócił mieszkańcom nieprzyjemny incydent.

Taki obrazek zarejestrował 11 września czytelnik naszego portalu Zygmunt. Wszystko działo się w przysłowiowy biały dzień. – Obok bawiły się dzieci, w tym moja wnuczka – pisze zbulwersowany. Niestety to niejedyny incydent przy nowym wodotrysku, który od kilku dni, zwłaszcza po zmroku, wzbudza zachwyt wielu mieszkańców miasta. W miniony weekend ktoś wszedł do niecki i poprzestawiał dysze, zakłócając kompozycję tryskającej z nich wody.

Teren fontanny objęty jest tylko częściowym monitoringiem, ale wobec ostatnich wydarzeń władze miasta zamierzają szybko to zmienić. - Niektórzy mylą fontannę z wanną i innymi urządzeniami. Postanowiliśmy, że wprowadzimy tzw. monitoring szybki. Ten mobilny, przenośny i dodatkowe patrole straży miejskiej, ponieważ chcemy uniknąć tego, żeby nam za chwilę zgłaszano, że coś nie działa, coś się przewróciło. Przykro nam, że są osoby, które jeszcze takich urządzeń nie potrafią uszanować – mówi Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza.

MIK, AG, fot. czytelnik portalu Zygmunt

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany