Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Adolfa, Adolf

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Dzieci z całej Polski piszą listy do św. Józefa

Żeby tata przestał palić i pić piwo, żeby mama znalazła dobrą pracę, a babcia przeżyła operację. Dzieci z całej Polski piszą listy do św. Józefa, a już za tydzień około kilkuset najmłodszych odwiedzi nasze Narodowe Sanktuarium. Akcja odbywa się w ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego.

Jest ich już blisko 3 tysiące! Listy przychodzą z całego kraju, jak dotąd aż z 250 parafii, a w każdym z nich kryje się świat konkretnego dziecka. - Bardzo dużo jest takich modlitw w intencji taty i dziadków. „Proszę o łaski dla rodziny, za brata, aby lepiej się uczył, dla mnie, żeby nauka była prosta, za tatę, aby zjechał do Polski i miał dobrą pracę, za mamę, aby znalazła dobrą pracę, o pokój na świecie, za koleżankę mojej mamy, aby miała dzieci, o miłość w rodzinie, o zgodę, żeby Anioł Stróż czuwał nad naszą rodziną. Św. Józefie. wysłuchaj mnie. Kamila” – czyta jeden z listów ks. dr prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa.

Kacper prosi o dobre miejsce w zawodach sportowych, Ania o zdrowie dla babci, by przeżyła operację, a Dominika o to, by choć raz wspólnie z mamą i tatą zasiąść do wigilijnego stołu. Prośby niektórych są bardzo konkretne: „ Żeby mój tata przestał palić i pić piwo i żeby go przyjęli do pracy” – napisał uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej w jednym z listów.

Listy pisały dzieci uczestniczące w roratach organizowanych przez magazyn Mały Gość Niedzielny.  Wszystkie złożone są na ołtarzu w kaplicy cudownego obrazu i są powierzane Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podczas środowych mszy i w pierwsze czwartki stycznia, lutego i marca. Na każdy list Sanktuarium odpisuje – dziękuje za list i zaprasza na niezwykłe wydarzenie.

20 stycznia, w sobotę najmłodsi sami pomodlą się w naszej bazylice. Odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka dzieci do św. Józefa. - To jest pierwsze takie ogólnopolskie wydarzenie. Pan Jezus dzieci stawiał za wzór dla nas wszystkich: „Jeżeli nie staniecie się jako te dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Bożego” -  powiedział czy też przestrzegał, żebyśmy nie byli zgorszeniem dla dzieci – mówi ks. dr prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa.

Sanktuarium spodziewa się kilkuset najmłodszych. Wydarzenie rozpocznie się o 11:00. O 12:00 odbędzie się masz święta, której oprawę muzyczną zapewni dziecięcy zespół.

Przypomnijmy, Papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jego inauguracja odbyła się 2 grudnia. Będzie trwał do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego. W tym czasie wierni przybywający do kaliskiej bazyliki będą mogli uzyskać odpust zupełny. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

AG, fot. AG

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany