Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Miła, Dobiegniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Dzieci z całej Polski piszą listy do św. Józefa

Żeby tata przestał palić i pić piwo, żeby mama znalazła dobrą pracę, a babcia przeżyła operację. Dzieci z całej Polski piszą listy do św. Józefa, a już za tydzień około kilkuset najmłodszych odwiedzi nasze Narodowe Sanktuarium. Akcja odbywa się w ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego.

Jest ich już blisko 3 tysiące! Listy przychodzą z całego kraju, jak dotąd aż z 250 parafii, a w każdym z nich kryje się świat konkretnego dziecka. - Bardzo dużo jest takich modlitw w intencji taty i dziadków. „Proszę o łaski dla rodziny, za brata, aby lepiej się uczył, dla mnie, żeby nauka była prosta, za tatę, aby zjechał do Polski i miał dobrą pracę, za mamę, aby znalazła dobrą pracę, o pokój na świecie, za koleżankę mojej mamy, aby miała dzieci, o miłość w rodzinie, o zgodę, żeby Anioł Stróż czuwał nad naszą rodziną. Św. Józefie. wysłuchaj mnie. Kamila” – czyta jeden z listów ks. dr prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa.

Kacper prosi o dobre miejsce w zawodach sportowych, Ania o zdrowie dla babci, by przeżyła operację, a Dominika o to, by choć raz wspólnie z mamą i tatą zasiąść do wigilijnego stołu. Prośby niektórych są bardzo konkretne: „ Żeby mój tata przestał palić i pić piwo i żeby go przyjęli do pracy” – napisał uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej w jednym z listów.

Listy pisały dzieci uczestniczące w roratach organizowanych przez magazyn Mały Gość Niedzielny.  Wszystkie złożone są na ołtarzu w kaplicy cudownego obrazu i są powierzane Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podczas środowych mszy i w pierwsze czwartki stycznia, lutego i marca. Na każdy list Sanktuarium odpisuje – dziękuje za list i zaprasza na niezwykłe wydarzenie.

20 stycznia, w sobotę najmłodsi sami pomodlą się w naszej bazylice. Odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka dzieci do św. Józefa. - To jest pierwsze takie ogólnopolskie wydarzenie. Pan Jezus dzieci stawiał za wzór dla nas wszystkich: „Jeżeli nie staniecie się jako te dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Bożego” -  powiedział czy też przestrzegał, żebyśmy nie byli zgorszeniem dla dzieci – mówi ks. dr prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa.

Sanktuarium spodziewa się kilkuset najmłodszych. Wydarzenie rozpocznie się o 11:00. O 12:00 odbędzie się masz święta, której oprawę muzyczną zapewni dziecięcy zespół.

Przypomnijmy, Papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jego inauguracja odbyła się 2 grudnia. Będzie trwał do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego. W tym czasie wierni przybywający do kaliskiej bazyliki będą mogli uzyskać odpust zupełny. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

AG, fot. AG

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

13.01.18
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

Domy na Osiedlu Celtyckim

19.01.18
Osiedle Celtyckie to pierwsza realizowana w ten sposób enklawa nowoczesnej zabudowy jednorodzinnej...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Fotobudka - najtaniej w regionie

17.01.18
Oferujemy Państwu atrakcję jaką jest wynajęcie fotobudki do robienia i drukowania nieograniczonej...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany