Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 czerwiec 2019 Godzina:
imieniny: Emilia, Dan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Spotkanie Noworoczne Kaliszan w ratuszu ZDJĘCIA

Tradycyjną lampką szampana przedstawiciele kultury, sportu, biznesu, kombatanci, społecznicy, służby mundurowe, samorządowcy, politycy – przyjaciele Kalisza wznieśli toast za 2019 rok. Zawsze w styczniu osoby związane ze wszystkimi stanami i zawodami przyjmują zaproszenie do ratusza, by podsumować minione miesiące i podzielić się planami na nowy rok. A ten w Kaliszu upłynie pod znakiem wielkiego artysty Tadeusza Kulisiewicza, a w kraju 30-lecia transformacji politycznej, której znaczenie dla rozwoju naszego miasta przywołał w swoim przemówieniu pierwszy raz występujący w roli gospodarza Krystian Kinastowski.

Trzy dekady przemian - uczenia się demokracji, wprowadzania samorządności, sięgania po unijne pieniądze, szalonego rozwoju i niezliczonej liczby inwestycji. Kalisz przez 30 ostatnich lat zmienił się nie do poznania. Wiele szans wykorzystał i jak zapewnił w trakcie noworocznego wystąpienia Krystian Kinastowski, to będzie jego inspiracją w czasie tej prezydentury. - Dzisiaj to my tworzymy miasto i to od nas zależy, jaki będzie dalszy ciąg tej historii. To ogromna odpowiedzialność, ale i wielkie wyzwanie. Rewitalizacja, Akademia Kaliska, rozwój mieszkalnictwa i terenów inwestycyjnych, stworzenie miasta atrakcyjnego dla młodych i przyjaznego dla osób starszych, bezpiecznego, zdrowego, dostępnego dla wszystkich - to zadania które stoją przed nami - mówił prezydent do zebranych w sali sesyjnej ratusza. 

Jednak na tym nie koniec ważnych dla miasta dat. Był rok Stefana Szolc-Rogozińskiego, który wyruszył z Kalisza i odkrył Kamerun. Był rok Adma Asnyka, poety cytowanego od pokoleń. Teraz miasto uczci innego wielkiego mieszkańca grodu nad Prosną. W najbliższych miesiącach miasto żyć będzie wieloma interesującymi wydarzeniami. - Pozwólcie, że wspomnę o jednym z przedsięwzięć kulturalnych, a wskazówką niech będzie scenografia dzisiejszego wieczoru, który chcielibyśmy potraktować jako symboliczne otwarcie Roku Tadeusza Kulisiewicza - przypomniał prowadzący spotkanie Paweł Figiel. 

Artysta grafik urodził się 1899 roku Kaliszu. Z okazji 120. rocznicy urodzin jednego z Honorowych Obywateli naszego miasta kaliszanie będą mogli bliżej poznać niezwykłą kreskę, za którą pokochali go wielbiciele sztuki. 

Na koniec życzenia mieszkańcom i miastu złożyli przewodniczący Rady Miasta dr Janusz Pęcherz i Krystian Kinastowski, a wszyscy zebrani wznieśli toast za pomyślność.

AW, fot. autor 

poziomy 1

Slaider podstrony

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Czerwiec 2019

27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.