Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Adolfa, Adolf

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Noworoczne Spotkanie Kaliszan w ratuszu ZDJĘCIA

W klimacie lat dwudziestych: muzyki, sukcesów tamtego okresu i pod egidą radości z odzyskania niepodległości – tak wyglądało tegoroczne Noworoczne Spotkanie Kaliszan. Toast za pomyślność w 2018 roku wznieśli gospodarze – Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza oraz zaproszeni przez nich goście: politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata kultury, sportu, biznesu, osoby działające społecznie.

W klimat dwudziestolecia międzywojennego wprowadziła zaproszonych gości Małgorzata Puchalska, która zaśpiewała szlagiery z tamtego okresu. Melodyjne i radosne, pokazujące energię tworzących je osób, które cieszyły się odzyskaną wolnością. – W takim klimacie upłynie nam rok 2018 w Kaliszu. Będziemy świętować stulecie odzyskania niepodległości, przypominać ten niezwykle ciekawy okres – dodał Robert Kuciński, prowadzący Noworoczne Spotkanie Kaliszan.

W podobnym tonie utrzymane było wystąpienie Grzegorza Sapińskiego. Prezydent Kalisza podkreślił, że miasto, podobnie jak wtedy, przeżywa boom inwestycyjny, a co za tym idzie budżet miasta. Pieniądze płyną też z Unii Europejskiej, dzięki czemu możliwe są m.in. tak ważne w tym momencie rozwiązania ekologiczne. - Bądźmy wierni naszej tradycji i historii. To solidne podstawy. Dokonania wcześniejszych pokoleń zobowiązują nas do tego. W ten sposób okazujemy wdzięczność dla poprzedników – mówił włodarz miasta. - Jesteśmy otwarci i gotowi na wszelkie nowości służące poprawie życia mieszkańców oraz budowaniu wizerunku naszego miasta na zewnątrz jako otwartego, jedynego w swoim rodzaju, z szeroką ofertą kulturalną, nawet w skali światowej. Dlatego powstała nowa strategia marketingowa, którą konsekwentnie realizujemy. Dopisujemy swoją historię. Bo wszyscy jak tu jesteśmy zmieniamy razem Kalisz, dołączamy swoje pomysły.

Życzenia noworoczne kaliszanom złożył Andrzej Plichta. - Przed nami szczególny rok, rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykła okazja do wspomnień, ale także przybliżenia najmłodszym naszej historii, umacniania narodowej tożsamości. Niech ten wspaniały jubileusz będzie dla nas drogowskazem, motywacją do realizacji planów i zamierzeń. Niech w naszym mieście nigdy nie zabraknie odpowiedzialnej wspólnoty obywatelskiej. Oby nowy rok przyniósł nam wszystkim spokój w sercu, zdrowie, rodzinne szczęście i dostatek. Oby nigdy nie zabrakło nam pasji, zaangażowania, wytrwałości w urzeczywistnianiu kolejnych marzeń. 

Spotkanie zakończyło wzniesienie toastu za pomyślność kaliszan i miasta.

AW, zdjęcia autor  

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany