Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 lipiec 2020 Godzina:
imieniny: Ruta, Dziersław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Liczba wstydu Grzegorza Sapińskiego

Co dalej z Miastem? - pyta Platforma Obywatelska. I mówi, że Kalisz rządzony przez trio: Grzegorz Sapiński, PiS i SLD jest na rozwojowej równi pochyłej. Odejście ze stanowiska Piotra Kościelnego, o co dwukrotnie apelowała PO, to po analizie wykonania inwestycji za pierwsze półrocze gorzka satysfakcja. Dlatego radni Platformy chcą wiedzieć, czy prezydent i jego koalicjanci mają pomysł, jak zahamować te fatalne wyniki. Bo nadrobić straconego czasu się nie da.

Dlatego wystawili prezydentowi notę. A raczej pokazali liczbę wstydu prezydenta Sapińskiego. 7,1% to poziom wykonania inwestycji w pierwszym półroczu tego roku. Radni z PO już od kilku tygodni mówili, że realizacja zadań zaplanowanych na ten rok jest na fatalnym poziomie. Przywoływali też opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, która oceniła budżet naszego miasta stworzony przez obecną koalicje. Potwierdzenie przyszło na początku września, kiedy do skrzynek radnych trafiło rozliczenie za ostatnie 6 miesięcy. - I niestety zobaczyliśmy tę liczbę – 7,1 % - mówił na konferencji Dariusz Grodziński, radny klubu PO w Radzie Miejskiej Kalisza. - Ten poziom wykonania także towarzyszył naszym apelom o odwołanie prezydenta Kościelnego, który bezpośrednio odpowiadał za inwestycje. I oprócz tego, że ta liczba na czerwono bardzo ładnie wygląda, oznacza duży dramat dla tego miasta, które naprawdę jest na równi pochyłej. Jest inwestycyjnie przetrącone i ktokolwiek za dwa lata obejmie urząd prezydenta Kalisza będzie musiał wykonać katorżniczą pracę, żeby ten trend odwrócić. Ale poniesionych strat już się niestety nie da nadrobić.  

Tym bardziej, że jak wynika z najświeższych informacji , stan wykonania inwestycji na 20 września br. wynosi zaledwie 17%. Dlatego po informacjach, że ze stanowiska wiceprezydenta odchodzi Piotr Kościelny, któremu realizacja inwestycji podlegała, PO pyta prezydenta - co dalej? Jaki ma plan, by kolejna kadencja mogła zacząć się od inwestycyjnego bumu. - Co prezydent, wraz z rządzącym PiSem, zamierzają z naszym miastem zrobić? – pytał na konferencji prasowej Dariusz Grodziński. - Zostały jeszcze dwa lata. A po tylu latach spędzonych w samorządzie ja wiem, ja czuję w kościach, że ta kadencja jest już doszczętnie stracona, ale to jest czas, żeby przygotować coś, co by można później wdrażać w następnej kadencji.

Grodziński dodał, że stadion, kilka chodników i mieszkań to inwestycje, które robi większość samorządów. A władzom Kalisza brakuje myślenia perspektywicznego, które pozwala na planowanie inwestycji umożliwiających rozwój wszytkich dziedzin życia.

AW, zdjęcia autor     

Inside Max P

Slaider podstrony

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 607 942 977
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.