Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 kwiecień 2020 Godzina:
imieniny: Gawryła, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

„Kalisz bez nienawiści”. Radni Koalicji Obywatelskiej składają uchwałę z deklaracją o tolerancji

Radni Koalicji Obywatelskiej proponują przyjęcie uchwały z deklaracją pn. „Kalisz bez nienawiści”. Jej treść złożyli na ręce przewodniczącego Rady Miasta, a powodem – jak uzasadniają – jest kumulacja pewnych zdarzeń, na podstawie których kaliszanom można przypisać opinię społeczeństwa ksenofobicznego.

Chodzi m.in. o głośne na całą Polskę kazanie, wygłoszone niedawno w jednym z kaliskich kościołów. Ksiądz nawiązywał w nim do polityki, nazywając m.in. Roberta Biedronia - kandydata na prezydenta RP „pedałem” i „tęczową zarazą” WIĘCEJ. -  W ostatnim czasie nastąpiła w naszym mieście kumulacja zdarzeń, zauważalnych nie tylko już lokalnie, ale także przez krajową opinię publiczną, na podstawie których można łatwo przypisać nam opinię społeczeństwa ksenofobicznego – uzasadniają propozycję przyjęcia deklaracji radni Koalicji Obywatelskiej. - Tymczasem taka opinia jest w stosunku do zdecydowanej większości z nas niesprawiedliwa i fałszywa. Niniejsza deklaracja ma o tym zaświadczać i definiować stan prawdziwych nastrojów w naszym mieście. Deklaracja jest zatem potrzebna dla nas samych.

Radni zauważają, że jest grono osób, które czuje się osobiście obrażone i zniesławione przejawami nienawiści. - Ci ludzie także oczekują od samorządu jasnej deklaracji, że są akceptowani, a ich przyrodzona i niezbywalna godność ludzka nie podlega zagrożeniu. Deklaracja jest zatem dla nich bardzo potrzebna – dodają samorządowcy. W uzasadnieniu przypominają wystąpienie Mariana Turskiego - byłego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu, który podkreślał, by nie być obojętnym m.in. na dyskryminację mniejszości. - Dlatego nie bądźmy obojętni i wspólnie podejmijmy tę deklarację. Jest zatem potrzebna nie tylko nam samym, nie tylko tym wykluczanym i poniżanym w naszym mieście, ale także całemu współczesnemu światu – apelują jej autorzy.

Radni Koalicji Obywatelskiej liczą, że proponowana przez nich uchwała z deklaracją zostanie przyjęta przez radę Miasta na najbliższej sesji, 27 lutego.

Treść deklaracji Rady Miasta Kalisza (pisownia oryginalna):

„Kalisz, najstarsze miasto w Polsce obdarowane na przestrzeni wieków darem wielokulturowości i różnych wyznań, które nieustająco wspominamy jako nasze bogactwo historyczne, chce staraniami samorządu i mieszkańców budować swoją przyszłość na fundamencie otwartości, szacunku i współpracy ze wszystkimi ludźmi dobrej woli.

Każdy człowiek, który chce tworzyć przyjazną atmosferę i harmonijną współpracę na rzecz budowy naszej wspólnoty samorządowej jest wśród nas mile widziany, bez względu na jego pochodzenie, narodowość, wyznanie, światopogląd czy orientacje seksualną.

Każdy człowiek ma zdolność do czynienia zarówna dobra jak i zła. Jakakolwiek z wcześniej wymienionych cech nie definiuje człowieka. O jego wartości świadczą jedynie jego czyny i dokonania. Dlatego za niedopuszczalne uważamy atakowanie i szkalowanie kogokolwiek z uwagi na to kim jest, co czuje i w co wierzy. Bo nie narodowością, wiarą czy orientacją seksualną żywi się zło, tylko nienawiścią do drugiego człowieka.

Potępiamy wszelkie przejawy ksenofobii i nienawiści, które wystąpiły lub mogą wystąpić w naszym mieście, odżegnując się od nich teraz i w przyszłości. Nie chcąc aby nasza wspólnota samorządowa była z nimi kiedykolwiek identyfikowana, deklarujemy: Chcemy Kalisza bez nienawiści!”.

MIK, fot. kalisz.pl

poziomy 1

Slaider podstrony

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.