Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Cecylia, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

„Sam na sam ze śmiercią” – spotkanie autorskie

Nikodem Pałasz, autor kryminału „Sam na sam ze śmiercią” będzie 25 czerwca gościem księgarni Matras. To druga książka tego pisarza, który zadebiutował w ubiegłym roku powieścią „Brudna gra”.  

Moloki Mooketsi, dobrze zapowiadający się, afrykański piłkarz Grabexu Zielonka zostaje zamordowany. Właściciel klubu, Jan Grabek wie, że tajemniczą zagadkę śmierci może rozwiązać tylko Wolski. Były inspektor Europolu decyduje się na powrót do Warszawy, a śledztwo, którego się podjął okazuje się jednak wyjątkowo skomplikowane. W sprawę zabójstwa zamieszani są czołowi działacze, trenerzy i piłkarze. Czy zbrodnia była tylko elementem brutalnej walki o pozycję w lidze, czy w grę wchodziły osobiste konflikty zawodników, a może za sprawą stoją zupełnie inne, nieoczywiste motywy?Choć „Sam na sam ze śmiercią” to literacka fikcja, wielu czytelników odnajdzie w książce obrazy znane z rodzimych boisk, szatni i trybun – w wielkiej piłce bardzo trudno być fair play. Autor bezkompromisowo ujawnia patologie polskiej piłki, opowieść o sportowych brudach przeplata z barwnymi opisami pracy policji, tym samym tworzy mocną historię. Na potrzeby swojej najnowszej książki Nikodem Pałasz, pracujący w sporcie na co dzień, przeprowadził wiele rozmów z ludźmi ze środowiska piłkarskiego – ich historie możemy odnaleźć w kryminale: Wolski szukając mordercy, spotka na swej drodze skorumpowanych trenerów, uzależnionych od hazardu i alkoholu zawodników, fałszywych menadżerów i szalonych rodziców.Soczysty język, dokładnie skonstruowane postacie oraz nadzwyczajna wrażliwość na szczegóły to cechy wyróżniające pisarstwo Nikodema Pałasza. Powieść zawiera intrygującą zagadkę, ma rozbudowaną, wielowątkową fabułę i jest precyzyjną analizą pracy policji. Katarzyna Bonda przyznała, że swoją kolejną książką Pałasz dołączył do ekstraklasy polskiego kryminału.Nikodem Pałasz (ur. 1974r. w Warszawie), manager sportowy, specjalista od wizerunku sportowców, właściciel firmy Sport And Profit. Jest absolwentem WDiNP UW, Podyplomowego Studium Zarządzania i Marketingu SGH oraz WSHiFM. Zajmuje się m.in. zarządzaniem karierami i budowaniem wizerunku sportowców czy tworzeniem strategii marketingowych w oparciu o sport. Współpracował i współpracuje indywidualnie m.in. z tenisistami, pływakami, piłkarzami, pięściarzami, szermierzami a także klubami sportowymi. Wśród jego klientów byli i są m.in.: czołowi tenisiści świata, medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzowie i rekordziści Polski, mistrzowie świata. W 2014 ukazał się "Brudna gra", będąca jego debiutem. Kolejne części w przygotowaniu. Prowadzi zajęcia, warsztaty i wykłady z marketingu sportowego m.in. na UW, SWPS, SGH.

W Kaliszu Nikodem Pałasz spotka się z czytelnikami 25 czerwca o godz. 17.00 w księgarni matras w Galerii Amber przy ul. Górnośląskiej.

 

Rafał Pikuła, RED. MIK, fot. org.

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

R 3

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany