sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Aniela, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Ulica Niecała znowu świętuje ZDJĘCIA

To już tradycja, że jedna z pierwszych wrześniowych sobót w Kaliszu należy do święta niepozornej, ale bogatej kulturowo i historycznie uliczki. Na Niecałej dziś muzyka, gwar rozmów i … maskarada.

Na Niecałej jak zwykle spotykamy stoiska handlowe z różnymi rękodziełami i manufakturą, ale mniej i tylko po jednej stronie ulicy, tak by zapewnić odpowiednią przestrzeń dla spacerowiczów. - Po raz pierwszy wystawcy muszą oświadczyć, że dobrze się czują, nie mają kaszlu i temperatury. Oczywiście osoby ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem lub będący na kwarantannie pod żadnym pozorem nie mogą uczestniczyć w imprezie – mówią organizatorzy.

Są występy muzyczne, ale tym razem tylko na jednej scenie.  Odbędzie się m.in. Mini Konkurs Wokalny w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa zainspirował organizatorów i tak powstał pomysł na dodatkową atrakcję: MaskaRadę. - Podczas poprzednich edycji duże zainteresowanie kaliszan wzbudzały stroje „z epoki”, które przywdziewali aktorzy i przedstawiciele kaliskich krawców, część z nich miała na sobie również maski weneckie czy inne nietypowe  nakrycia głowy. Dziś maski na ustach  i nosach to bardzo często obowiązek, ale gdy wykażemy się kreatywnością, może z tego wyjść całkiem niezły pokaz. - Postaramy się spośród przybyłych wyróżniać osoby z ciekawym rozwiązaniem spełniającym warunki zabezpieczenia ust i nosa – przekazują organizatorzy.

Szansę na wyróżnienie upominkiem lub podzieleniem się ze sceny wiedzą o swym rozwiązaniu będą miały osoby w trzech kategoriach:

1. maska dorosłego,

2. maska dziecka,

3. wymyślone inne rozwiązanie zabezpieczające nos i usta.

Dla najciekawszych maskowych kreacji będą nagrody. Na Niecałej o 16:00 będzie też czytana "Balladyna" w ramach Narodowego Czytania, a Biblioteka Miejska przygotowała wystawę nt. odzyskania przez Polskę dostępu do morza.

RED, fot. JF

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz