Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Agnieszka, Franciszek

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Presley, Dietrich, Piaf. Koncert wypełniony miłością odbędzie się w Parku Miejskim

Duet Lucy & Tom wystąpi 25 lipca w pagodzie w Parku Miejskim. W programie „Stare, Dobre Piosenki”. zaprezentują muzykę z czarnych płyt, ze starego radia, przeboje wykonywane niegdyś przez nieśmiertelne gwiazdy światowych estrad. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp wolny.

Będzie to czas wypełniony miłością, tęsknotą i refleksją niezapomnianych opowieści Violetty Villas, Elvisa Presleya, Dalidy, Marlene Dietrich, Edith Piaf i wielu innych.

Chociaż koncert odbędzie się w plenerze, organizatorzy proszą uczestników o zachowanie środków ostrożności związanych z pandemią, takich jak: przestrzeganie dystansu społecznego i założenie maseczek.

Lucy & Tom to duet podróżujących muzyków, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej, wykształcona w Paryżu mezzosopranistka, zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy, ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Maurice’a Ravela i Antonio Lucio Vivaldiego, jak i Édith Piaf, Dalidy, The Doors czy Davida Bowiego. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową, bluesową. Koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka, ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami.
Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych, jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę „Édith Piaf et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102 urodziny słynnej francuskiej piosenkarki, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet wystąpił m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, na Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.

MIK, fot. Sylwia Winiarska, mat. pras. UMK

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/