sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Aniela, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Połączą się z kosmosem

8 stycznia ostrowscy krótkofalowcy połączą się ze stacją kosmiczną. Z osobami przebywającymi na orbicie będą rozmawiać uczniowie przygotowywani do tłączności w ramach programu ARISS. 

W środę uczniowie z trzech ostrowskich szkół będą mogli osobiście porozmawiać z astronautami pracującymi na międzynarodowej stacji kosmicznej. Przygotowywali się do tego prawie 2 lata, biorąc udział m.in. w zajęciach z krótkofalarstwa, astronomii i astronautyki.  

- Wejście stacji kosmicznej w obszar widoczności naszych anten nastąpi o 10:43:57 UTC, czyli 11:43:57 czasu lokalnego. ISS pozostanie nad widnokręgiem przez około 10 min. Rozmowę umożliwi specjalny zestaw do łączności satelitarnych z anteną kierunkową podążającą za stacją kosmiczną w jej ruchu po orbicie – wyjaśniają członkowie Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców.

Na powodzenie łączenia złoży się wiele niezależnych od ostrowskich miłośników krótkofalarstwa czynników. Dlatego ci środowe wydarzenie traktują w kategoriach eksperymentu. 

AW, zdjęcie PK  

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz