Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Adolfa, Adolf

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Przyciemniane szyby na cenzurowanym

Widok auta z przyciemnionymi szybami jest bardzo popularny na polskich drogach. Mimo iż coraz większa liczba kierowców decyduje się na taki zabieg w swoim samochodzie, duża część z nich nie zna podstawowych wymogów prawnych. Dlatego też, w dniach od 11 do 17 lipca roku policjanci kaliskiej drogówki wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego, przeprowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Jednym z elementów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego jest odpowiednia widoczność. Prawidłowy przewóz bagaży ma duży wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników dróg. Tymczasem nie wszyscy kierowcy myślą o konsekwencjach złego rozmieszczenia przedmiotów wewnątrz samochodu. Nie zabezpieczony w odpowiedni sposób bagaż, w razie wypadku lub nawet gwałtownego hamowania może sprowadzić niebezpieczeństwo na pasażerów, a dodatkowo w trakcie jazdy może znaczenie ograniczać widoczność.

Należy pamiętać, że każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie widoczności co sprzyja powstaniu realnego zagrożenia w ruchu drogowym. Dlatego w trakcie działań policjanci przyjrzą się również dokładnie pojazdom z przyciemnionym szybami. Dzięki współpracy Policji z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów PZM przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu, funkcjonariusze drogówki będą mogli rozszerzyć swoje działania i sprawdzać stopień przepuszczalności światła w szybach samochodowych. Do badania przejrzystości szyb wykorzystane zostanie specjalistyczne urządzenie, którym na co dzień dysponują diagności wykonujący okresowe badanie techniczne.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami szyba czołowa musi mieć minimalną przepuszczalność światła na poziomie 75 procent, a przednie boczne 70 procent. W przypadku pozostałych okien nie obowiązują żadne normy, pod warunkiem że samochód jest wyposażony w dwa lusterka boczne.

źródło: kalisz.policja.gov.pl, fot. internet

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany