Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Pelagia, Zbisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Pod tym adresem rodzą się… polityczne stowarzyszenia

Nie jest łatwo zerwać z polityczną przeszłością, szczególnie wtedy, gdy brakuje nam staranności w dopilnowaniu subtelnych szczegółów. Dziś grupa kaliszan z byłym wiceprezydentem Kalisza Piotrem Kościelnym na czele ogłosiła rejestrację nowego stowarzyszenia: Kaliszanie. Organizacja ma być świeżą siłą w mieście. Polityczna świeżość nazwisk założycieli może budzić wątpliwości, ale informacje z KRS o Kaliszanach budzi je na pewno. Ta „nowa siła” ma ten sam adres, co Wspólny Kalisz, którego kiedyś liderem był Kościelny, a dziś się od niego odcina. Jak to możliwe?

Szczypiorno – tu rodziła się niepodległość. Ul. Piechurów 9A – tu rodzą się stowarzyszenia Piotra Kościelnego.  Rodzą się i trwają, bo choć Piotr Kościelny od ponad 3 miesięcy nie jest już prezesem Wspólnego Kalisza i współtworzy teraz stowarzyszenie Kaliszanie, to w KRS obie te organizacje mają ten sam adres: Piechurów 9A.

Czy członkowie obu organizacji obradują w sąsiednich pokojach? A może na różnych piętrach? Edward Prus zaprzecza. Adres to pozostałość starych czasów, kiedy to Piotr Kościelny był szefem WK. - Trzeba sprawy uporządkować i to czas najwyższy przyszedł, ale ja sam nie jestem alfą i omegą żeby to wszystko dokonać i w najbliższym czasie pozwolę sobie na pomoc prawników i trzeba będzie to wszystko uporządkować.   – zapewnia Edward Prus.

Wspólny Kalisz stał się organizacją bezdomną, bo Piechurów 9A to adres nieaktualny. Nie mają też biura przy Górnośląskiej.  Nie mają strony internetowej. Nie mają prezesa i zarządu. Bałagan we wpisie KRS to jak widać ich najmniejszy problem.

Co innego Kaliszanie.  Po co zaczynać z adresem, który kojarzony jest ze Wspólnym Kaliszem? - Oba stowarzyszenia w momencie tworzenia organizacji łączy rzecz jasna moja osoba, a nawet adres siedziby, co jest najczęstszą praktyką w procesie rejestracyjnym tego typu organizacji.- Wyjaśnia nam Piotr Kościelny i zapewnia, że to przejściowe.

Po Wspólnym Kaliszu pozostał jedynie wspólny adres. Dziś ci ludzie nie trzymają się już za ręce. Każdy poszedł w swoją stronę.

Lider Kaliszan miał na uporządkowanie tej sprawy 3 miesiące. Nie zrobił tego do dziś, ale zapewnia, że Kaliszanie ze Wspólnym Kaliszem nie mają wiele wspólnego.   - Wśród 40 założycieli Kaliszan nie ma osób łączących członkostwo w obu stowarzyszeniach. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowe, chętne do działania osoby także jeśli będą osoby wcześniej związane z innymi stowarzyszeniami.- mówi Kościelny.

My widzimy, że oba stowarzyszenia łączy nie tylko wspólny adres podany w KRS. Jedni i drudzy mają problem z porządkiem we własnych papierach, ale bez wahania zapewniają, że uporządkują nam Kalisz.

M. Spętany, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut KALISZ ! Najlepsze ceny!

21.03.18
Skup, sprzedaż, zamiana aut, Złomowanie pojazdów Najlepsze ceny, Wycena przez telefon,...

Obrazy na zamówienie Milena Olesinska

22.03.18
Szanowni Państwo; od wielu lat zajmuję się zawodowo malarstwem .Oferuję Państwu obrazy olejne o...

Zainwestuj swoje oszczędności za 10% prowizji rocznie.

16.03.18
Zainwestuj w ciekawy projekt inwestycyjny. Umowa notarialna. Zabezpieczenie na udziałach firmy....
Polecane

Zatrudnimy Kierownika Zmiany

22.03.18
MTM Industries Sp. z o.o. producent samochodowych i domowych odświeżaczy powietrza, właściciel...
Polecane

izolacja pianką,Ocieplenie poddasza,Natrysk pianki, Klaisz,Turek,Ostrów

21.03.18
Izomedia: Oferujemy izolacje, ocieplenia wykonane natryskiem pianą poliuretanową.-KontakT:...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany