Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wisława, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Pod tym adresem rodzą się… polityczne stowarzyszenia

Nie jest łatwo zerwać z polityczną przeszłością, szczególnie wtedy, gdy brakuje nam staranności w dopilnowaniu subtelnych szczegółów. Dziś grupa kaliszan z byłym wiceprezydentem Kalisza Piotrem Kościelnym na czele ogłosiła rejestrację nowego stowarzyszenia: Kaliszanie. Organizacja ma być świeżą siłą w mieście. Polityczna świeżość nazwisk założycieli może budzić wątpliwości, ale informacje z KRS o Kaliszanach budzi je na pewno. Ta „nowa siła” ma ten sam adres, co Wspólny Kalisz, którego kiedyś liderem był Kościelny, a dziś się od niego odcina. Jak to możliwe?

Szczypiorno – tu rodziła się niepodległość. Ul. Piechurów 9A – tu rodzą się stowarzyszenia Piotra Kościelnego.  Rodzą się i trwają, bo choć Piotr Kościelny od ponad 3 miesięcy nie jest już prezesem Wspólnego Kalisza i współtworzy teraz stowarzyszenie Kaliszanie, to w KRS obie te organizacje mają ten sam adres: Piechurów 9A.

Czy członkowie obu organizacji obradują w sąsiednich pokojach? A może na różnych piętrach? Edward Prus zaprzecza. Adres to pozostałość starych czasów, kiedy to Piotr Kościelny był szefem WK. - Trzeba sprawy uporządkować i to czas najwyższy przyszedł, ale ja sam nie jestem alfą i omegą żeby to wszystko dokonać i w najbliższym czasie pozwolę sobie na pomoc prawników i trzeba będzie to wszystko uporządkować.   – zapewnia Edward Prus.

Wspólny Kalisz stał się organizacją bezdomną, bo Piechurów 9A to adres nieaktualny. Nie mają też biura przy Górnośląskiej.  Nie mają strony internetowej. Nie mają prezesa i zarządu. Bałagan we wpisie KRS to jak widać ich najmniejszy problem.

Co innego Kaliszanie.  Po co zaczynać z adresem, który kojarzony jest ze Wspólnym Kaliszem? - Oba stowarzyszenia w momencie tworzenia organizacji łączy rzecz jasna moja osoba, a nawet adres siedziby, co jest najczęstszą praktyką w procesie rejestracyjnym tego typu organizacji.- Wyjaśnia nam Piotr Kościelny i zapewnia, że to przejściowe.

Po Wspólnym Kaliszu pozostał jedynie wspólny adres. Dziś ci ludzie nie trzymają się już za ręce. Każdy poszedł w swoją stronę.

Lider Kaliszan miał na uporządkowanie tej sprawy 3 miesiące. Nie zrobił tego do dziś, ale zapewnia, że Kaliszanie ze Wspólnym Kaliszem nie mają wiele wspólnego.   - Wśród 40 założycieli Kaliszan nie ma osób łączących członkostwo w obu stowarzyszeniach. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowe, chętne do działania osoby także jeśli będą osoby wcześniej związane z innymi stowarzyszeniami.- mówi Kościelny.

My widzimy, że oba stowarzyszenia łączy nie tylko wspólny adres podany w KRS. Jedni i drudzy mają problem z porządkiem we własnych papierach, ale bez wahania zapewniają, że uporządkują nam Kalisz.

M. Spętany, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany