sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Aniela, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Sprawca śmiertelnego wypadku na Piłsudskiego już w areszcie. W jakim stanie są poszkodowani?

42-letni sprawca śmiertelnego wypadku na ul. Piłsudskiego w Kaliszu, jest już w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Został tam dowieziony 4 stycznia rano. W wypadku, który spowodował pod wpływem alkoholu, zginął 14-letni chłopiec, a trzy osoby zostały ranne.

Pozostali poszkodowani to rodzice zmarłego chłopca: 42-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna oraz jego 15-letni brat. – W najpoważniejszym stanie jest kobieta, która przeszła operację kręgosłupa i przebywa na neurochirurgii. Ojciec trafił na obserwację na chirurgię, ale jego stan jest na tyle dobry, że jeszcze wczoraj lekarze zastanawiali się nad wypisaniem go ze szpitala – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. – Brat 14-latka przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej. Jego stan również określony jest jako dobry.

Tragedia rozegrała się 1 stycznia br. około godz. 18.00. Według dotychczasowych ustaleń policji, na prostym odcinku ul. Piłsudskiego kierowca BMW zjechał nagle na przeciwległy  pas jezdni i zderzył się czołowo z volkswagenem Golfem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. W wypadku zginął 14-letni chłopiec, a trzy osoby zostały ranne.

Kierowca BMW wyszedł z tego bez szwanku. Był pijany – miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 42-latek usłyszał dwa zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tego drugiego nie przyznał się.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kierowcy na 3 miesiące. W poniedziałek, 4 stycznia br. przed godz. 9.00 mężczyzna został dowieziony do Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Zdjęcie więźniarki wjeżdżającej na teren aresztu otrzymaliśmy od czytelnika portalu.

Sprawca wypadku to mieszkaniec Kalisza, właściciel dobrze prosperującej firmy transportowej, a także szkoły nauki jazdy. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

MIK, fot. czytelnik portalu, arch., AG

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz