Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wisława, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Beata Maj o zatrzymaniu męża: To skandal! ZDJĘCIA

To było wejście z hukiem – tak poranną akcję Centralnego Biura Antykorupcyjnego opisuje Beata Maj, żona Zbigniewa Maja, byłego Komendanta Głównego Policji. Twierdzi, że nie zna zarzutów przeciwko niemu, ale jej zdaniem CBA zostało wykorzystane do walki politycznej. Kilkanaście dni wcześniej Maj oświadczył publicznie, że zamierza zająć się polityką. Chodzi o start w prezydenckich wyborach samorządowych.

Agencji CBA wkroczyli do domu Majów w Kościelnej Wsi w powiecie pleszewskim w środę, 16 maja o godz. 6.00 rano. Według świadków, akcji towarzyszyło walenie do drzwi i krzyki „Centralne Biuro Antykorupcyjne, otwierać!”, a zamaskowanych agentów wspierali umundurowani funkcjonariusze z długą bronią, którzy skakali przez płot. W tym czasie w domu byli Zbigniew Maj, jego żona i kilkunastoletnia córka. Beata Maj nie kryła zdenerwowania, gdy chwilę przed zabraniem męża na przesłuchanie wyszła do dziennikarzy. - Uważam, że wejście do domu o 6.00 rano przez CBA jest po prostu skandalem - skomentowała. - W sytuacji, kiedy parę dni temu mąż udzielił wywiadu w lokalnej gazecie, wspomniał, że zamierza zająć się polityką. Dziwna sytuacja. Uważam, że nie jest to przypadek, że dzisiaj mamy taką, a nie inną sytuację. Muszę wspomnieć o tym, że parę dni temu mąż podjął decyzję, że będzie startował w wyborach prezydenckich. Wczoraj zostało założone stowarzyszenie "Tu i teraz", które będzie rekomendowało męża w tych wyborach. W mojej ocenie nie jest to przypadek, że dzisiaj mamy taką, a nie inną sytuację: wejście z hukiem do domu. Uważam, że CBA zostało wykorzystane do walki politycznej.

Beata Maj w krótkich słowach opisała moment wejścia agentów CBA do jej domu. - Niestety, bardzo nieprzyjemnie. Pomijam, że w domu jest jeszcze córka, byłam ja i uważam, że były to zbyt drastyczne kroki. Uważam to za skandal – powtórzyła.

Żona byłego komendanta powiedziała dziennikarzom, że nie zna zarzutów przeciwko mężowi.  Prokuratura ujawnia, że chodzi o przekroczenie uprawnień. Zbigniew Maj został przewieziony do Rzeszowa, gdzie ma zostać przesłuchany i usłyszeć zarzuty.

Zbigniew Maj ma 47 lat, jest kaliszaninem. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. W policji służy od 1996 r. Był m.in. wiceszefem Centralnego Biura Śledczego oraz zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku  ds. Kryminalnych. Od 11 grudnia 2015 r. do 11 lutego 2016 r. pełnił funkcję Komendanta Głównego Policji.  Zrezygnował po tym, jak jego nazwisko pojawiło się w kontekście śledztwa w sprawie korupcji. On sam nazwał to prowokacją, bowiem jak mówił: „Dotknąłem układów, które od lat funkcjonowały w wielu miejscach w policji, i zostałem zaatakowany”.

MIK, fot. autor, arch. MSWiA

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany