Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Agnieszka, Franciszek

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Kalisz stolicą reportażu

Jej tekst zainspirował twórców scenariusza filmu „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida o zespole „Paktofonika". Reportaż o bezdomnych dzieciach w Petersburgu stał się punktem wyjścia do filmu dokumentalnego Natalii Korynckiej-Gruz pt. „Bezprizorni”. Lidia Ostałowskiej, bo i niej mowa już 3 lutego poprowadzi warsztaty reportażu dla mieszkańców Kalisza.

„Trudna rozmowa z bohaterem" - to temat najbliższego spotkania z Lidią Ostałowską, znakomitą reportażystką, która przyjedzie do naszego miasta 3 lutego. Będzie to kolejny warsztat zaproponowany uczestnikom projektu.

Jest on skierowany do osób w różnym wieku, które chcą spróbować sił w tworzeniu reportażu. Obok pisania podczas spotkań można się nauczyć świadomego wykorzystywania cyfrowych narzędzi komunikacji, które umożliwiają tworzenie dziennikarskich form fotograficznych i wideo.

W Kaliszu gościli już Paweł Goźliński i Filip Springer z Instytutu Reportażu. Uczestnicy spotkań mogli się dowiedzieć, jak szukać tematów oraz jak zbierać i porządkować materiały. Kolejnym gościem, który opowie więcej o reportażu multimedialnym, będzie Jakub Górnicki, jeden z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, współtwórca bloga podróżniccy.com.

Projekt „Obywatele Mają Głos" od czterech miesięcy prowadzi Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych. Cykl potrwa do maja. Efekty można śledzić na stronie projektu: www.omg.kalisz.pl. Można tam znaleźć reportaże literackie, fotograficzne i filmowe przygotowane przez uczestników warsztatów. Dotyczą one spraw miasta i tego, co dla uczestników szczególnie ważne.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu z Lidią Ostałowską, 3 lutego, są proszone o kontakt: . Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Monika Frątczak, Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych, fot. autor, Piotr Wójcik

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/