Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Ciekawostki

Nad Prosną rosną konopie. Czy to narkotyk? ZDJECIA

Rośnie tego całkiem sporo. Jeśli to faktycznie konopia indyjska, to z tych krzewów można wyprodukować kilkanaście kilogramów narkotyków. Być może to jednak konopia włóknista, w której zawartość substancji narkotycznej jest znikoma. Jakie krzewy rosną w okolicy brzegów rzeki Prosny? Wyjaśni to policja.

O tych krzewach informuje nas Adam. – Wygląda to samorzutny zasiew. Tzw. samosiejka porasta całkiem licznie okolice rzeki Prosny. – pisze do nas kaliszanin i na dowód wysyła zdjęcia.

Liście tych krzewów do złudzenia przypominają te z policyjnych relacji o likwidacji nielegalnych upraw marihuanę. Narkotyk wyrabia się z krzewów konopi indyjskiej. Roślina ma jednak mniej groźnego kuzyna. Jest nim konopia włóknista. Zawartość THC w tej odmianie jest znikoma, a uprawia się ją do wyrobów wytrzymałych materiałów tekstylnych.

Ale nawet uprawa konopi włóknistej wymaga specjalnego zezwolenia. Ta roślina często rośnie też samoistnie, bo np. ptaki roznoszą jej ziarna. Sprawą krzewów przy Prośnie już zajmuje się policja. – Faktycznie otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Policjanci muszą zbadać teraz te krzewy pod kątem zawartości substancji narkotycznej. – mówi nam Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

MS, fot. Adam

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Gdyby wybory na prezydenta Kalisza odbyły się dzisiaj. Na kogo oddałbyś głos?:

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany