Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Adolfa, Adolf

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Dzieła sztuki z metalu ZDJĘCIA

Z metalu potrafią zrobić wszystko, od zwykłych ogrodzeń, poprzez rzeźby ogrodowe, a na...tajnych broniach Hitlera kończąc. Mowa o firmie Aura-Metaloplastyka z Kalisza, która w tym roku wykonała atrapę niemieckiej rakiety z czasów II wojny światowej V1.

Na co dzień firma wykonuje przeróżne rzeczy z metalu, od zwykłych ogrodzeń poczynając, a na obrazach kończąc. Jak sami przyznają, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i są w stanie zrealizować każde zamówienie.

Trzon firmy stanowią Bogdan i Przemysław Kaczmarczykowie, ojciec i syn. Główne projekty wykonujemy sami, nie wspierając się plastykami czy projektantami - mówią. Próbkę ich dzieł będzie można podziwiać na wystawie ptaków, która odbędzie się w najbliższy weekend, 19-20 listopada br. w Kaliszu w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Częstochowskiej 25, w godzinach 9.00-18.00. - Na potrzeby wystawy wykonaliśmy z metalu takie ptaki jak: papuga Ara, orzeł i kruk. Wszystko w skali 1:1 – mówi Bogdan Kaczmarczyk.

Rzeźba będzie ozdobą wystawy ptaków

Większość przedmiotów, które wykonują, to małe dzieła sztuki. Meble, lustra, ptaki ogrodowe, czy nawet skrzynki na listy cieszą oko i zachwycają detalami wykonania. Nic więc dziwnego, że firma zyskuje coraz większy rozgłos i nie narzekaja na brak klientów.

Panowie Bogdan i Przemysław Kaczmarczykowie podchodzą do swojej pracy z nieukrywaną pasją. Każde oryginalne w swej postaci zamówienie, jest dla nich wielkim wyzwaniem. - Prywatnie interesujemy się historią II wojny światowej, stąd też wykonywane przez nas repliki "cudownych broni" III Rzeszy nie są dziełem przypadku – mówi Przemysław Kaczmarczyk. - Prywatnie też zakupiliśmy stary terenowy samochód suzuki Vitara, który wyremontowaliśmy własnymi siłami, dodając parę gadżetów. Planujemy dzięki niemu aktywnie poznawać historię Dolnego Śląska i Gór Sowich.

Ten samochód właściciele firmy także przygotowali sami. Chcą nim wyruszyć w podróż po Polsce

Firma Aura-Metaloplastyka zasłynęła w tym roku wykonaniem, w skali 1:1, atrapy niemieckiej rakiety z okresu II wojny światowej V1. Zamówienie złożyło muzeum Molke w Górach Sowich. Dla tejże samej instytucji, kaliskie przedsiębiorstwo ma w najbliższym czasie wykonać inną tajemniczą broń Hitlera - V7, znaną bardziej jako "latający spodek".

Ten "latający spodek" także powstał w Kaliszu

Bogaty asortyment produkowanych rzeczy przez firmę Aura-Metaloplastyka, można podziwiać na ich stronie internetowej.

TD, fot. Aura-Metaloplastyka

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany