Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Miła, Dobiegniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

12. Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Sześćdziesięcioro finalistów z sześciu województw walczyło dzisiaj o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Konkurs, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród początkujących solistów organizuje Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu, we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu. 

Do I etapu Kaliskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej zgłosiło się 140 solistów i solistek z całej Polski.  Pierwszy etap polegał na tym, że uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych mogli przesłać do nas nagrania na płycie lub występować na żywo- wyjaśnia Violetta Urban, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu.

W finale zaprezentowało się 60 osób. Zadaniem trzyosobowego jury było wyłonić zdobywcę Pucharu Prezydenta Miasta Kalisza oraz laureatów w czterech kategoriach wiekowych – klasy I-III, IV-VI, a także klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wśród uczestników byli tacy, którzy scenę już znają, i tacy, którzy pokazali się na niej po raz pierwszy.

Oceniane były przede wszystkim umiejętności wokalne, ale uczestnik konkursu musiał pamiętać o tym, żeby wybrać piosenkę w języku polskim o wartościach wychowawczych lub tematyce dziecięcej. Taka tematyka nie oznacza wcale pójścia na łatwiznę – Dużo piosenek jest trudnych. Widać, że dzieci są ambitne i pewnie ich instruktorzy również. Niektóre są być może źle dobrane do wieku dzieciaków, ale to jest kwestia doboru repertuaru przez instruktorów-  ocenia prof. Andrzej Ryłko, juror, wykładowca UAM w Kaliszu.

Jury doceniało pracę dzieci, a także wkład instruktorów. Jurorzy starali się nie zwracać uwagi na drobne niedoskonałości i każdego z uczestników traktowali jak perełkę, którą trzeba wyszlifować.  Myślę, że najwięcej instruktorom i przede wszystkim dzieciakom da to, że nawzajem siebie słyszą i bardzo dobrze wiedzą kto jest przekonywujący, a kto udaje- ocenia Adam Prucnal, juror, muzyk zespołu Brathanki.

Relacja wideo z dzisiejszych występów do obejrzenia w Magazynie Miejskim na żywo o 17.15 na 3. kanale Multimedia Polska. Wyniki natomiast zaprezentujemy jeszcze dziś wieczorem.

Ewelina Samulak, fot. autor

WYNIKI

Grand Prix Agata Buczkowska - Wałcz

Kategoria I. Klasy I-III Malwina Olszewska - Kalisz

Kategoria II. Klasy IV- VI Julia Marcinkowska - Ślesin

Kategoria III. Klasy gimnazjalne Bartosz Dreczko - Tłokinia Wielka

Kategoria IV. Klasy ponadgimnazjalne Wioletta Pigulska - Tuliszków

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany